2024.04.27. 20:46

Elfogytak a végére – kikapott az Egis Körmend az OSE vendégeként

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának 5. fordulójában fordulatos mérkőzésen 11 ponttal kapott ki az Oroszlány otthonában az Egis Körmend alakulata.

Forrás: VN/archív

MVM-OSE Lions–Egis Körmend 101-90 (24-21, 25-31, 24-18, 28-20). Oroszlány, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi Tamás Péter, dr. Mészáros Balázs, Pozsonyi László.

Oroszlány: Riddley 27, Szabadfi , Gholston 31/9, Thomas 11/3, Polutak 1. Csere: Stevenson 13/3, Szabadfi 6/3, Illés M. 3/3, Ruják 7/3, Werner 2, Gáspár –, Árva-File –. Edző: Váradi Kornél.

Körmend: Morgan 22/3, Takács K. 14/6, Ferencz –, Tolbert 17, Konate 13/3. Csere: Djogo 23/6, Doktor –, Kiss M. –, Herczeg 1, Schmera –.  Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 1-6. 6. perc: 12-14. 10. perc: 24-21. 13. perc: 28-30. 16. perc: 39-42. 20. perc: 49-52. 23. perc: 52-62. 27. perc: 64-68. 30. perc: 73-70. 33. perc: 81-74. 36. perc: 87-78. 39. perc: 94-87.

Kipontozódott: Doktor (32.), Morgan (38.), Takács K. (39.), Konate (40.).

Kulcsjátékosa, az irányító Lovre Baisc nélkül lépett pályára a Körmend, amely némi meglepetésre kifejezetten energikusan, nagy elánnal kezdte a meccset – egy 6-0-ás sorozattal jelezte, hogy győzni jött Oroszlányba. Az ötödik percben tudta utolérni vendégeit a házigazda (10-10), ám az egyenlítést követően továbbra a vasi piros-feketék maradtak előnyben. A nyolcadik percben Stevenson triplájával fordított az OSE és ezzel először jutott vezetéshez (18-16). A negyed hajrája szorosan alakult, hárompontos hazai előnyről következhetett a második etap (24-21). A folytatásban megint a Körmend dominált inkább, ám ott loholt a nyakában az Oroszlány. A 15. percben Thomas hármasával ugyan újra átvette a vezetést a hazai csapat (35-34), de ez tiszavirágéletűnek tűnt, mert két minutummal később Morgan távolijával már hat ponttal a Rába-partiak jártak előrébb (39-45). A nagyszünetre végül szűk hárompontos körmendi vezetésnél vonulhattak a csapatok (49-52).

Fordulás után 7-0-val nyitott a Körmend (49-59), így újra 10-zel nyúltak el a vasiak, akik a negyed közepéig kézben tartották a meccset, ekkor azonban erőteljesen zárkózni kezdtek a hazaiak. Az OSE a játékrész végére ledolgozta hátrányát, Gholston sikeres büntetőivel előbb egyenlített, majd ismét fordított a házigazda (71-70). Szintén ő az utolsó másodpercekben még egy duplát is a helyére küldött, ezzel hárompontos hazai vezetésről rugaszkodhattak neki a felek az záró negyednek (73-70). A végjátékot a hazaiak kezdték jobban, 8-10 pontos előnyre tettek szert, amit a meccs végéig sikerült megőrizniük. Az utolsó negyedben teljesen elfogytak a vasiak, akik közül időközben négyen is kipontozódtak.