Kézilabda

2024.04.27. 20:36

Feljutottak! – Matematikailag is bebiztosította jövő évi NB I.-es tagságát az SZKKA

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 26. fordulójában esélyt sem hagyott a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a Hajdúnánásnak, a vasiak 13 góllal nyertek és ezzel az újabb 2 ponttal biztosan feljutottak már az élvonalba.

Forrás: Unger Tamás

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Hajdúnánási Kézilabda NKFT 34-21 (19-9). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 400 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Bab Á. Gy., Bodó Zs.

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok), Török F. 1, Pődör R. 7, Kulcsár D. 3, Pődör B. 7, Varga N. 3, Szeberényi 3, Szmolek 5, Böhm 1, Balogh P. 2, Kazai 1, Gönczöl 1, Hornyák P. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 4-2. 16. perc: 9-5. 28. perc: 17-8. 34. perc: 20-11. 40. perc: 30-18. 55. perc: 31-21.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 7/8, ill. 5/6.

Repülőrajtot vett a találkozó elején az SZKKA, amely négy perc leforgása alatt négygólos előnyre tett szert, azaz gyorsan tudatosította a házigazda a vendégekben, hogy itt ma nem sok esélyük lesz a győzelemre. Aztán a nagy lendületet némi megtorpanás követte hazai oldalon, ugyanis Szécsi kétperces kiállítása ellenére elkezdett zárkózni a Hajdúnánás (4-3). Az első negyedóra végéig egészen jól tartotta magát a vendég gárda, majd elég volt egy röpke rövidzárlat és a 21. percben már hét gól volt közte (12-5), majd a 25. percben kétszámjegyűvé duzzadt a szombathelyi előny (16-6). A tízgólos előnyt szünetre is megtartotta az SZKKA (19-9). Fordulás után sem tudott komolyan veszélyeztetni a hajdú-bihari alakulat, a vasiak - ahogy azt már megszokhattuk ebben az idényben - nagyon magabiztosak voltak, szépen lassan még növelték is előnyüket, így végül 13 góllal gyűrték le vendégeiket. A lefújást követően kezdődhetett a várva ünneplés, amelyre oly régóta várt a csapat és szurkolótábora. Eldőlt ugyanis, hogy az újabb bajnoki 2 pont megszerzésével az SZKKA jövőre egészen biztosan az NB I.-ben kezdi meg a 2024/2025-ös szezont.