2024.04.30. 20:09

ZTE-Falco: simán, 25 ponttal nyert a szombathelyi gárda - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének második felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a szomszédvár ZTE vendégeként is nyert, 25 pontot verte ellenfelére - és már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Forrás: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

Az alapszakaszgyőztes, címvédő Falo KC erődemonstrációt tartott az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc első, szombathelyi felvonásán: 38 ponttal bizonyult jobbnak, 101-63-ra nyert. És ezúttal is esélyesként lépett pályára.

Zalakerámia ZTE KK–Falo-Vulcano Energia KC Szombathely 71-96 (13-22, 21-24, 19-27, 18-23)

Zalaegerszeg, 1920 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, 2. elődöntő, vezette: Kapitány G., dr. Mészáros B., Frányó P.

ZTE: Hicks 9/3, Paige 13/3, Szalay -, Ikpe 6, Tóth A. 7. Csere: Csátaljay -, Ostojic 14/6, Keller I. 4/3, Ona Embo 13/3, Németh Á. 5, Makkos-, Csuti -. Edző: Matthias Zollner.

Falco: Pot 10, Benke 12/9, Tanoh Dez 4, Tiby 19/6, Krivacsevics -. Csere: Keller Á. 5/3, Perl 2, Pongó 15/15, Jordano 15/15, Kovács B. 8/3, Barac 6, Verasztó -. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-3. 6. perc: 8-9. 9. perc: 11-22. 12. perc: 13-28. 15. perc: 20-33. 17. perc: 27-35. 20. perc: 34-46. 22. perc: 37-53. 25. perc: 41-61. 28. perc: 45-69. 30. perc: 53-73. 34. perc: 60-87. 38. perc: 69-93.

Kipontozódott: Ikpe (27.), Paige (39.).

Kihagyott dobások vezették fel a meccset, aztán váltott pontok következtek. Mindkét csapat próbál agresszívan játszani, keményen védekezni. A ZTE nyugodott meg előbb, és tett szert némi lépéselőnyre (4. perc: 8-3). Jött a padról Keller Ákos, és rögtön hintett egy demoralizáló triplát. Kevés volt a pont, minden egyes dobóhelyzetért meg kellett küzdeni. De a Falco zárkózott, majd fordított – Zollner edző rögtön időt kért (6. perc: 8-9). Ám maradt az irányítás a szombathelyieknél - Pongó két hármassal szállt be a meccsbe. Végül az első negyedet 9 ponttal nyerte meg a Falco.

A második negyedet Kovács triplája nyitotta, majd Pongó harmadszor is betalált távolról (12. perc: 13-28). És állandósult a 10 pont körüli szombathelyi előny. A ZTE szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni – a Falco viszont gyengébben büntetőzött. Aztán amint 10 pont alá küzdötte magát a ZTE, rögtön időt kért Konakov mester (17 .perc: 27-35). A zalaiak inkább az egyéni játékra építettek, Hicks próbált megoldani mindent – és szorgalmasan termelte a pontokat. Élesedett a csata, nagyon küzdött a ZTE, nem akarta elengedni ellenfelét. Tizenegy pontos vasi előnyt mutatott nagyszünetben az eredményjelző (20. perc: 34-46). Egy-két apróbb megingástól eltekintve uralta az első félidőt a Falco.

Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

Fordulás után Ona Embo triplája nyitotta a pontgyártást. Amire válaszként 7 ponttal felelt a Falco (22. perc: 37-53). Vagyis maradt az irányítás a sárga-fekete gárdánál. Benke és Jordano is nagyon belelendült. Gyilkos tempót diktált a szombathelyi gárda, jól védekezett, remekül dobott - kritikus pillanatokat élt át a ZTE. Ennek megfelelően 20 pontra nőtt a különbség (15. perc: 41-61). A Falco 12., Jordano negyedik triplája után időt is kért a hazai kispad - 43-67-es állásnál. Úgy tűnt, hogy ismét bedarája ellenfelét az olajozottan, csapatként működő Falco-gépezet. Ikpe nehezen viselte a történéseket, így a zalai légiós korán, már a 27. percben kipontozódott. A higgadtan játszó Falco pedig folyamatosan 20 pont felett tartotta az előnyét (28. perc: 45-69).

Kezdett szétesni a ZTE, nem tudta tartani a lépést. A záró játékrész kereken 20 pontos különbségről kezdődött (30. perc: 53-73) – és a játék képe alapján nagyon úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés sorsa. Azért Pongó rögtön betalált távolról, majd kicsit később ismét triplát jegyzett - nem lassított a Falco. A bírók "megkönyörültek" a zalai gárdán, sok faultot fújtak a Falcóra, büntetőkkel araszolgatott a ZTE. De a Falco biztos vezetését egy pillanatig nem fenyegette veszély. Olyannyira nem, hogy - Tiby két triplája után - közelített a 30 ponthoz a különbség (34. perc: 60-87). Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Már csak a Falco-győzelem mértéke maradt kérdéses. A hajrára elengedték a csapatok a védekezést, futottak és tüzeltek. Végül 25 pontos veresét mért ellenfelére az ismét parádézó Falco.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Falco javára.

A csapatok pénteken 18 órakor Szombathelyen lépnek pályára - ha ismét nyer a Falco, bejut a döntőbe.