Kézilabda

2024.05.04. 18:45

Bajnok lett az SZKKA! - csúcsra értek a szombathelyiek az NB I/B.-ben

Az NB I/B.-s női kézilabda-bajnokság 27. fordulójában megkoronázta idei hibátlan szezonját a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese, amely 12 góllal verte idegenben az FTC U19-et, ezzel eldőlt, hogy Vida Gergő lányainak nyakába kerül az aranyérem.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Ferencvárosi TC U19 29-41 (17-23). Budapest, Elek Gyula Aréna, 100 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Simon, Weinert.

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok), Török 3, Pődör R. 5, Pálffy 8, Kulcsár 7, Pődör B. 5, Varga N. 3, Szeberényi, Szmolek 5, Böhm 2, Balogh P. 3, Gönczöl, Hornyák. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 0-5. 16. perc: 6-12. 28. perc: 16-21. 35. perc: 20-26. 43. perc: 22-32. 56. perc: 28-37.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 4/5, ill. 2/3.

Múlt hétvégén bebiztosította jövő évi NB I.-es tagságát az SZKKA, most pedig Vida Gergő csapat eldönthette a bajnoki cím sorsát is. Ehhez nem kellett mást tenni, csak megverni idegenben a Ferencvárosi TC U19-es alakulatát, amely remek szezont fut. A fővárosi gárda nagy része korosztályos válogatottakból áll, de ettől függetlenül a mérkőzés toronymagas esélyese újfent a vasi csapat volt, amely szintén nem szenved hiányt fiatal tehetségekben.

Ami az FTC U19 elleni meccset illeti, az első 7 perc már előrevetítette, mi várható a meccsen (0-5). Jó védekezéssel, gyors támadásokkal rendre zavarba hozták a vendégek a hazaiakat, akik próbálták tartani a tempót a szombathelyiekkel.  A félidőt végül hatgólos előnnyel zárták vasiak, akik nagyon élvezték a játékot. Fordulás után 9 perc alatt 10-re növelte fórját az SZKKA (20-30), és bár még sok volt hátra, már csak a különbség volt kérdéses. 12 góllal nyertek Vida Gergőék, ezzel eldőlt, hogy az SZKKA az idei szezon bajnoka, hiszen ezzel a bajnoki két ponttal behozhatatlan előnyre tett szert a tabellán második Esztergomi Vitézekkel szemben.