Kézilabda

2024.05.19. 10:38

Meg sem állt 44 gólig a már bajnok SZKKA - Kispesten folytatódott a győztes sorozat

Az NB I/B.-s női kézilabda-bajnokság 29. fordulójában 11 góllal bizonyult jobbnak a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a Kispestnél.

Kispest NKK–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 33-44 (17-19). Budapest, Soroksári Sportcsarnok, 80 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Győr Á., Hadas D. S.
SZKKA: Csatlós, Pados (kapusok), Török F. 4, Pődör R. 8, Pálffy 1, Kulcsár D. 6, Pődör B. 8, Varga N. 4, Szeberényi, Szmolek 10, Böhm 1, Balogh P. 2, Kazai, Gönczöl, Hornyák P. Edző: Vida Gergő.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4-6. 16. perc: 10-9. 28. perc: 16-18. 34. perc: 19-21. 43. perc: 24-29. 52. perc: 27-41.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Jól kezdte a találkozót a már bajnok Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese, amellyel igykezett tartani a lépést a bennmaradásért küzdő Kispest. Sőt, olyannyira lendületbe jött a házigazda, hogy a 12. percben egyenlített, majd a vezetést is átvette, hovatovább három perc alatt háromgólos előnyre tett szert a vendégekkel szemben (10-7), akik öt percen keresztül gólképtelenek voltak. Török találatával éledezett az SZKKA, majd a 20. percben újra egál volt a meccs (11-11). Felváltva vezettek a csapatok, mígnem a félidő végére kétgólos előnyhöz jutott a Szombathely (17-19). Rég tudta valaki így megszorongatni a Vida-lányokat.
A második félidő első 7-8 perce még szorosan alakult, aztán mintha kipukkadt volna a kispesti lufi. 24-24 után zsinórban hét gólt vágtak a vasiak és bár Pártos találatával igyekezett riadót fújni, a különbség ettől kezdve egyre csak nőtt. Mindeközben Szeberényi megkapta harmadik kétperces kiállítását is, amivel automatikusan villant a piros lap. Az SZKKA-t azonban ez sem akasztotta meg, olyan sebességre váltottak Pődör Rebekáék, amellyel szemben nem bírta az iramot a Kispest. Szmolek góljával az 50. percben már 10-et számoltak a vendégek a hazaiakra (27-37) és innentől már csak az volt kérdéses, mennyi lesz közte a végén. Nyolc percen keresztül képtelen volt kapuba találni a fővárosi alakulat, így az 56. percben már 27-44 állt az eredményjelzőn. Biztos előnye tudatában a végére kicsit kiengedtek a lányok, de megtehették – nehezen indult, de sima lett a vége.