BC Körmend

2010.04.10. 16:50

Sima körmendi győzelem (87:63) - nyilatkozatokkal frissítve

Mivel a Paks győzött Pécsen, és a Körmend simán verte az Olaj csapatát, a Rába-partiak harmadik helyen zárták az alapszakaszt. Ellenfelük a hatodik helyen álló Falco-SZOVA KC lesz.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

MJUS-Fortress Körmend – Szolnoki Olaj KK 87:63 (19:16, 25:10, 27:16, 16:21).
Körmend, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Forrai, Török.

Körmend: THOMAS 15/9, FODOR G. 10/6, FERENCZ 8/6, SCOTT 9/3, ALEKSZEJEV 18.
Csere: Tóth G. 2, Booker 12/6, Kutasi 5/3, Trummer -, Hegedűs 5/3, Boldizsár -, Kocsis 3/3.
Edző: Sabáli Balázs.

Szolnok: Taylor 13/3, Fodor M. 5, Váradi 4, Rice 5/3, Barro 8.
Csere: Báder 11/3, Alekszics 10/9, Szabó 2, Grebenár 5.
Edző: Pór Péter.

Kipontozódott: Tóth G. a 33. percben.

1. negyed

1. perc: Alekszejevé a labda, azonban a labdát eladta a Körmend. Fodor Mártoné lehetett volna az első kosár, a dudaszóval egyidőben elengedett labda aztán vélt tévesztett. Taylor triplájával mégis a Szolnok vezet: 0:3

2. perc: Fodor G. szinte azonnal válaszolt Taylor triplájára (3:3), majd Alekszejev tiszta kosarával már a hazaiak vezetnek: 5:3

3. perc: Újabb fehérorosz pontok, a plusz büntető is sikerült (8:3). Barro zsákolásával: 8:5

4. perc: Barro, majd Alekszejev a büntetővonalnál: 11:6

5. perc: Taylor ziccerén kívül most csak rontott kosarak jellemzik a játékot: 11:8

7. perc: Barro közelijével felzárkózott a Szolnok (13:12), majd Ferencz volt eredményes: 15:12

8. perc: Kettős csere szolnoki oldalon: Báder és Alekszics a pályán. Utóbbi rögtön hárompontost hagyott ki: 15:14

9. perc: Dupla csere a hazaiaknál is: Tóth és Booker lépett pályára. Az amerikai már meg is kezdte pontgyártását: 17:14

10. perc: Taylor büntetőzött (17:16), majd Tóth Gergely faultolja Bádert. A negyed utolsó kosara Fodor G. nevéhez köthető, a dudaszóval egy időben elengedve: 19:16

Az első negyed után PVSK-Paksi Atomerőmű: 20:22

2. negyed

11. perc: Fodor M. büntetőket dobhatott (19:17), majd Thomas 2+1 pontja után: 22:17

12. perc: Fodor G. duplájára (21:17) testvére válaszolt: 24:19

13. perc: A szolnoki szurkolók miatt dolguk akadt a rendezőknek. Feszült a hangulat... Booker ziccerével: 26:21

14. perc: Báder büntetőzhetett (26:23), majd Ferencz triplája maradt ki. Egy kétes szituációt követően visszajátszás miatt a szolnokiaknál a labda. Körmendi dőkérés: 26:25

15. perc: Alekszejev verte át Bádert (28:25), majd Taylor ziccere maradt ki. Alekszejev ismét kisarat szerzett: 30:25

16. perc: Kutasi tiszta dobóhelyzetből triplát dobott, a gyorsan szerzett hazai kosarak miatt szolnoki időkérés: 33:25

17. perc: Újabb kimaradt szolnoki támadás, majd az éppen lecsorogni készülő lasztit Scott pöccintette be, máris 10 pontra növelve a hazai előnyt: 35:25

18. perc: Alekszejevnek ismét sziporkázik. Scott kiosztotta az év blokkját Barronak, újabb szolnoki időkérés: 37:25

19. perc: Ferencz triplájával már tetemes előnnyel vezet a hazai csapat (40:25), majd Kutasi faulttal állította meg Barrot, egy sikeres büntetővel: 40:26

20. perc: Scott hatalmasat repült, fél kézzel zsákolt: 44:26

Félidei eredmény Pécsről: PVSK-Paksi Atomerőmű: 35:45

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 81 %, illetve 50 %.

Dobószázalék (3 pontos): 23 %, illetve 7 %. (!)

Dobószázalék (büntető): 83 %, illetve 64 %

Lepattanó: 21, illetve 15.

Szerzett/eladott labdák: 6/6, illetve 3/4.

Gólpassz: 7, illetve 2.

3. negyed

21. perc: Alekszejev blokkolta Váradit, majd faultot harcolt ki Barroval szemben. Gyönyörű összjátékot követően a Fodor G.-Alekszejev párosnak köszönhetően már húsz ponttal vezet a Körmend: 46:26

22. perc: Ferencz higgadt triplával növeli csapata pontjait (49:26), majd Barro labdaszerzése után Alekszejev faultolt: 49:28

23. perc: Fodor G. triplájára Rice válaszolt szolnoki oldalról: 55:31

24. perc: Fodor G. újra eredményes, ezúttal ziccerből: 57:33

25. perc: Váradi triplát tévesztett, majd Alekszejevet kosárra törve állítja meg Barro, büntetői után: 59:33

26. perc: Fodor M. ziccer-kosara után a reklámtáblának esett (59:35). Thomas pontos triplájával: 62:35

27. perc: Scott hárompontosa után már harminc ponttal vezet a Körmend, Pór Péter időt kért: 65:35

28. perc: Thomas büntetőzhetett (66:37), majd Scott lőtt távolról, ezúttal sikertelenül. Booker ziccere kimaradt volna, azonban az éppen arra repülő Scott behúzta a gyűrűbe: 68:37

29. perc: Booker triplája úgy repült a gyűrűbe, mintha zsinóron húzták volna: 71:40

30. perc: A szolnoki szurkolók egy része kivonult a csarnokból, három negyednyi játék után: 71:42

A harmadik negyed után PVSK-Paksi Atomerőmű: 52:60

4. negyed

31. perc: Alekszics hárompontosa simán a gyűrűben, úgy tűnik, már későn: 71:45

32. perc: Fodor M. triplája kimaradt, csakúgy, mint Trummeré: 71:45

33. perc: Hegedűs és Alekszejev a pályán. Időhúzó paszok után Thomas újabb hármasával: 74:45

34. perc: Báder harcolt ki büntetőket (74:47). Barro szabálytalanul állította meg Trummert. Ismét tripla, ezúttal Bookertől: 77:47

35. perc: Alekszics emberről eleresztett hármasa (77:50) után elhúzott körmendi támadás, az idő lejárt: 77:50

37. perc: Báder triplája után tovább húzza az időt a hazai csapat, újabb befejeztlen támadás: 77:53

38. perc: Váradinak köszönhetően húsz ponton belülre jött fel az Olaj (77:58), azonban Hegedűs is triplázott: 80:58

39. perc: Kocsis első dobása rögtön hármat ért: 83:61

40. perc: Grebenár zsákolt (85:63), majd Kutasi büntetőivel fejeződik be a Körmend számára az alapszakasz: 87:63

PVSK-Paksi Atomerőmű: 69:83

Az utolsó forduló eredményeinek köszönhetően az alapszakaszban a Paks végzett a második, a Körmend a harmadik, a Szolnok pedig a negyedik helyen. Mivel a Falco a hatodik helyen végzett, így vasi negyeddöntővel kezdődik majd április 21-én a rájátszás.

A mérkőzést követő első nyilatkozatok

Sabáli Balázs: - Az első félidő jó játéka és csapatvédekezése eldöntötte a meccset. Nem taktikáztunk, nem számolgattunk, ha valamit el akarunk érni a bajnokságban, akkor mindenkit meg kell verni.

Pór Péter: - A második negyednek volt egy ötperces periódusa, amikor hagytuk a Körmendet felprögni, s ezzel eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Mindamellett nagyon rosszul dobtunk, a hazaiak viszont extrán értékesítették a három pontosokat.