BC Körmend

2013.11.06. 17:54

Eurochallenge Kupa: Félidőig tartotta magát a Körmend

Ljuberci - Egy negyeden át szárnyalt, a félidőig tartotta a lépést esélyesebb orosz ellenfelével az Inkognito Fashion Körmend BC kosárlabdacsapata első EuroChallenge csoportmérkőzésén – aztán a papírforma igazolódott.

A 2013/2014-es EuroChallenge D-csoportjának favoritjánál vizitált a Körmend. Az orosz csapat kétszer is bronz-érmes lett a sorozatban, 2009-ben és 2012-ben – utóbbi Final Four bronzmérkőzésén éppen a Szolnokot ütötte el harmadik helytől.

Ferencz Csaba a kétszeres EuroChallenge-bronzérmes orosz csapatnak négy triplát is bevágott. Fotó: Szendi Péter

Ehhez képest a vasi kisváros csapatáról szólt az első negyed. Nagyon magabiztosan kezdett a Körmend, állva is hagyták a hazaiakat, és a negyed felénél már 12 pontos előnyben voltak (8-20). Míg Ferencz két, Fears egy távoli kísérlete is célba ért, a oroszok ötöt is elpuskáztak. És a magyar csapat ekkor még a lepattanószerzésben is tudta tartani a lépést. Karaszev edző cserékkel igyekezett felrázni övéit, de 9 pontos körmendi előnnyel fordultak a csapatok a második tíz percre. Ám ekkor már Fears egy jó büntetője után a következő négy percben csak Ferencz tudott egy duplát bepréselni a hazaiak kosarába. Közben sikeresen rohamoztak az oroszok, a 15. percre ki is egyenlítettek (32-32). A körmendiek dicséretére legyen mondva, továbbra is tartani tudták magukat, fej fej mellett haladva egypontos Ljuberci-fórt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben (45-44). A második félidőben viszont 8-0-val indított a Triumph, Higgins, Chappel és Rakovics alaposan feljavította a hazaiak dobószázalékát. Ekkor már kevéssé tudtak beleszólni a magyarok a történésekbe, az utolsó negyedre 15 ponttal leszakadtak. A hátralévő tíz percben már 13 pontnál nem tudtak közelebb kerülni a Rába-partiak, tisztes távolban tartotta őket az orosz csapat.

A magyar együttesnek Ferencz Csaba volt a legeredményesebb játékosa, míg az oroszok szerb centere, Milovan Rakovics 19 pontja százszázalékos teljesítmény, minden kísérlete sikeres volt, emellett 8 lepattanót is szerzett.

A körmendiek csütörtök délután érkeznek Schwechatra.