kosárlabda

2018.04.04. 21:31

A Kecskemét legyűrte a Körmendet

Jobban akarta a győzelmet a Kecskemét az alapszakasz utolsó mérkőzésén, ennek meg is lett az eredménye. Jó játékkal, végig vezetve simán lelépték az Egis Körmendet.

Tóth Judit

KTE -Duna Aszfalt – Egis Körmend 93–77 (27–24, 22–15, 25–15, 19–23)

Kecskemét 1000 néző, NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés Vezette: Cziffra Cs., Farkas G., Balogh Gy.

KECSKEMÉT: Pongó M. 3/3, THOMPSON 16/3, Derasimovic 6, DRAMICANIN 22/15, KARAHODZIC 16

Csere: Wittmann 14/6, Molnár M. 11, Molnár D. 5/3, Kucsera, Blaskovits, Fülöp

Vezetőedző: Forray Gábor

KÖRMEND: Wright 4, Hollins 5/3, Ferencz 10/6, Davis 10/9, Horti 8

Csere: Tuoyo 4, Fanning 7/3, BÁN 14/12, HALÁSZ 11/3, Csorvási 3, Németh 1. Oroszi -,

Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása. 6. perc: 17-14. 9. perc: 25-21. 12. perc: 32-30. 16. perc 39-33.

25. perc: 60-43. 28. perc: 70-49. 34. perc: 88-65. 38. perc: 91-73.

Kipontozódott: -

Jó iramban és ponterősen indult a találkozó, a kecskemétiek a negyed derekán tudtak nagyobb előnyt kiharcolni, Dramicanin két triplájának köszönhetően (17-8). Ezután Bán is dobott kettőt, majd közelebbről is próbálkozott, de ezt végül Horti húzta a gyűrűbe. Davis elképesztő technikával, kicsavart testhelyzetben értékesített egy hárompontost, így a negyed végére fel tudtak zárkózni a piros-feketék (27-24).

A kisszünet után Thompson kezdte – pontosabban folytatta – a pontgyártást, a Körmendnél meg Fanning volt eredményes. Az egyenlítést Hollins hozta össze a 13. percben (32-32). De nem tudott ennél jobban felállni és fordítani a Körmend, mert Dramicanin ismét triplát dobott a másik oldalon. Szépen ívelt felfelé a Kecskemét játéka, főleg Karahodzic és Thompson jóvoltából. A Körmend lecsúszott a lepattanókról, pontatlanul dobott és védekezése is csapnivaló volt.

A félidőhöz közeledve Halász tudott igazítani az eredményen, de így is tíz pont volt a hazaiak előnye (49-39).

A szünet után Karahodzic percei következtek, a center gyorsan betolt hat pontot palánk alól. Tovább növelte előnyét a Kecskemét, az Egis Körmend játéka meg totálisan szétesett. A 28. percre már 21 ponttal vezetett Forray Gábor csapata (70-49). A hazaiaknál a kispadról érkezők sem tudtak hibázni, Wittmann, Molnár Márton és Molnár Dániel is megtették a magukét.

Úgy tűnt, a körmendiekbe csak hálni jár a lélek, elképzelés nélkül, enerváltan, ad hoc jelleggel kosárlabdáztak, talán a végére el is engedték a meccset a vasiak. Ezzel szemben a Kecskemét elszántan küzdött, húszpontos előnynél is többet akart. Hiába, – szemtelen koldusnak tele nagy táskája -, a KTE szemrebbenés nélkül, pimaszul vert tizenhat pontot a Körmendre jó és koncentrált játékkal, fiataljait is bevonva a mérkőzésbe. Gasper Potocnik is lehetőséget adott mindenkinek, ezt Bán és Halász tudta valamelyest meghálálni, amúgy felejtős ez a találkozó a Körmend számára. Az Alba Fehérvár és a Falco is nyert az alapszakasz utolsó mérkőzésén, így a piros-feketék a negyedik helyről folytathatják a középszakaszban.