2017.09.16. 09:12

Döntős az Egis Körmend az emléktornán

A 12. Mogyorósy Szilárd Kupa első napja két magas színvonalú, kemény mérkőzést hozott, melyeken a Ljubljana és a Körmend győzött. A hazaiak megizzadtak a Juzsnij ellen, de nagyot harcolva végül magabiztosan nyertek Ferencz és Fanning ponterős játékával.

Egis Körmend – BK Khimik-OPZ Yuhzny (Juzsníj)86-72 (24–17, 15–18, 23–19, 24–18)

Körmend, 900 néző V: Benczur, Földházi, dr. Mészáros

KÖRMEND: Wright 10, Németh Á. 4, Ferencz 12/12, Fanning 23/9, Csorvási 7

Csere: Horti 4, Hollins 16, Koch 4, Bán , Márton Á. ,

Vezetőedző: Gasper Potocnik

A Juzsnij legjobb

Az eredmény alakulása. 5. p.: 13-8. 9. p.: 24-13. 13. p.: 26-21. 18. p.: 30-33. 23. p.: 46-35. 27. p.: 56-45. 34. p.: 70-65. 37. p.: 78-67.

Már az első, hatalmas csatát hozó mérkőzés alatt gyülekeztek a nézők, akik azt láthatták, hogy a Ljubljana három ponttal legyőzte a Török Rollandot és Lasan Kromah-t is soraiban tudó Kolozsvárt. A román bajnok szívósan küzdött és többször is nagy hátrányból zárkózott fel, de végül a valamivel higgadtabb szlovének jutottak a fináléba. Körmendi részről Ferencz Csabát köszöntötték, aki az Európa-bajnokságon többször is kiváló teljesítményt mutatott. A csapatkapitány nem sokkal a kezdés után megmutatta, hogy őrzi jó formáját. Fanning pontjai mellett az ő két hármasával lépett el az Egis Körmend. 20:11-nél kértek időt az ukránok, akik a negyed végéig kettő pontot faragtak a hátrányukból. Aztán még közelebb, öt pontig zárkóztak, jött is a hazai időkérés. Kapkodóvá vált a játék, amiből a Juzsnij jött ki jobban. de háromnál közelebb nem tudott zárkózni a vendégcsapat, mert Fanning újabb hármast dobott. Egy pillanatig sem lankadtak az ukránok, négy perccel a nagyszünet előtt kettő pontos hazai vezetésnél kért időt Gasper Potocnik. De pontatlanok voltak a körmendi támadások, hárommal vezetett a Juzsnij, amikor Fanning és Wright törte meg a kosárcsendet. A félidő végeredményét pedig Ferencz harmadik hármasa állította be. (39:35)

Csorvási, Ferencz és Hollins révén 7-0-és sorozattal jött ki az öltözőből az Egis Körmend. A 11 pontos fór aztán fogyni kezdett, jól jött Hollins szemfüles kettese. Csorvási is nagyot harcolt a palánk alatt, az ő teljesítménye is kellett a hazai előny őrzéséhez. Márton büntetői után pedig megint 11 ponttal volt előrébb az MTE, az ukránok kértek időt.

Szívósan tapadt a Juzsnij, de az Egis Körmend – Koch zsákolása után – 8 pontos előnnyel várta az utolsó tíz percet. (62-54)

Bán távoli kettese és Németh zsákolása után azonnal szólt a duda időkéréshez, no és a vastaps a nézőtérről.

Fél perc alatt a Juzsnij két hármassal felezte a különbséget, máris Potocnik mester kért időt.

Egyre küzdelmesebbé és keményebbé vált a meccs, a vendégektől mindig akadt, aki betalált, hat perccel a vége sem dőlt el még semmi. Aztán rákapcsolt az Egis Körmend, Csorvási kettese után újra tíz fölé ment a különbség. És innen már nem volt visszaút. Kemény ellenfél volt a Juzsnij, de az Egis Körmend kiharcolta a döntőt, amit szombaton 19:30-tól játszik a Ljubljana ellen.

A harmadik helyért Kolozsvár – Juzsnij mérkőzést rendeznek 17 órától.

Mestermérleg:

Gasper Potocnik: – Gratulálok a csapatomnak, mindenki a legjobbját adta ma. A csapat úgy játszott ma, ahogy én szeretném, ahogy azt vártam. Természetesen voltak hibáink, de ez még a felkészülési időszak, elégedett vagyok azzal, amit láttam. Pihennünk kell, hogy készen álljunk a holnapi döntőre, ami nagyon érdekes mérkőzés lesz. Remélem sikerrel tudjuk venni.

Az első mérkőzésen:

Banca Transilvania Cluj Napoca – KK Petrol Olimpia Ljubljana 90–93 (20–28, 24–18, 17–19, 29–28)

Legjobb dobók: Sakic 23/3, Kariniauskas 14/3, Török 13/3 ill. Battle 20/6, Morgan 19, Kastrati 14/3