2017.12.16. 21:42

Kiszenvedte újabb győzelmét a Körmend a Szedeák otthonában

Kínkeservesen, egyetlen ponttal 80-79-re tudott nyerni a Körmend a két kulcsemberét nélkülöző, a mérkőzést hét játékossal lejátszó Szedeák otthonában.

Körmend-Brüsszel EC csoportmeccs szp - Ferencz Csaba

Fotó: Szendi Péter

Naturtex-SZTE-Szedeák-Egis Körmend 79-80 (23-24, 16-23, 20-17, 20-16).

Szeged, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Gál, Minár.

Szeged: BOLTIC 20/6, Wirth 2, Vágvölgyi 8/6, CIRIC 20/9, SULOVIC 20. Csere: Révész –, Kovács Á. 9/3. Vezetőedző: Andjelko Mandic.

Körmend: HOLLINS 18/6, Németh Á. -, Fanning 11/3, Davis 8/6, Csorvási 10. Csere: FERENCZ 18/12, Tuoyo 10, Halász 5, Koch -. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 18-10. 10. perc: 21-22. 15. perc: 32-31. 20. perc: 39-47. 27. perc: 50-54. 30. perc: 58-64. 33. perc: 67-66. 39. perc: 77-77.

Kipontozódott: Kovács (35.), Sulovic (39.), illetve Csorvási (38.)

A Falco pénteki győzelmével letaszította a tabella első helyéről a Szolnokot, a Körmend került a helyére. A bajnokságban eddig csupán egyszer, október 14-én, Kaposváron botló piros-feketéknek csak folytatniuk kellett hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatukat, hogy az élen maradjanak – az ötvenszázalékos mérleggel álló, most éppen foghíjas, Juhost és Fortune-t is nélkülöző szegedieket. A vasiak keretéből Wright hiányzott.

A körmendieknél Németh Ákos kezdett, de három perc után három faulttal megpakolva már kispadra is kényszerült. A hazaiak kezdtek lendületesebben, 13-8 után időkéréssel próbálta rendezni a sorokat Gasper Potocnik. Miután nem ültek a körmendi triplakísérletek, a szegedieknél viszont Sulovic tartotta a frontot, lepattanókban is jobbak voltak – már nyolc ponttal mentek a hazaiak (18-10). Hollins vágta be a Körmend első tripláját, a másodikkal már egálra állt csapata (18-18). Az első negyed utolsó percében jártunk, amikor a mérkőzésen először vezettek a Rába-partiak (21-22), de jó ideig a második negyedben sem sikerült a minimális előnyt számottevően növelni, a 15. percben még a vezetést is visszavette a Ciric által vezérelt Szedeák (32-31). Ferencz és Davis hárompontosaira Vágvölgyinek még volt válasza (18. perc: 38-37), a következőkre viszont már nem, így a nagyszünetre sikerült nyolc pontos előnyt szerezni (20. perc: 39-47).

A folytatás sem hozott közönségcsalogató játékot, rengeteg volt a hiba mindkét oldalon. Még a kilencpontos fór (45-54) sem bizonyult megnyugtatónak a körmendiek számára, mert csak küszködtek az egyre jobban védekező hazaiakkal szemben, miközben nekik nem nagyon sikerült megállítani ellenfelüket. A záró negyed elején egyenlített is a Szedeák (64-64), és innentől az utolsó pillanatig nyílt maradt a csata. Időközben a szegediek elvesztették Kovácsot és Sulovicot, a vasiaknál Csorvási pontozódott ki. Másfél perccel a vége előtt egy ponttal járt előrébb a Körmend. 13 másodperc volt hátra, amikor a szegedi palánk alatt labdát szerző Fanninget faultották – az amerikai az egyik büntetőjét bedobta (78-80). Még három másodperc volt hátra, amikor Ciric is két büntetőhöz jutott – az elsőt kihagyta (79-80). Boltic az utolsó pillanatban még eldobta a labdát, de nem ment be.