2017.10.28. 20:29

Kiütötte a DEAC-ot az Egis Körmend

A férfi kosárlabda NB I. 6. fordulójában az eddig várakozáson felül szereplő újonc DEAC otthonában egy pillanatig sem ingott meg az Egis Körmend és 40 pontos győzelmet aratott.

Képalá: Bán Tibor (labdával) is jól élt a játéklehetőséggel Fotó: Szendi Péter

DEAC–Egis Körmend 70-110 (20-27, 21-23, 12-30, 17-30)

Debrecen, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy, Farkas G., Minár.

DEAC: Jones 7, Molnár10, Lilov 15/3, Farkas 6, ARMWOOD 24/6. Csere: Velkey 5/3, Fazekas -, Lajsz -, Opre –, Tóth B. 3/3. Vezetőedző: Berényi Sándor.

Körmend: HALÁSZ 11/6, Hollins 10/6, FANNING 19/9, DAVIS 21, Horti 6. Csere: Ferencz 10/3, Tuoyo 8, Németh Á. 3, Koch 3/3, Csorvási 8/3, BÁN 11/9, Oroszi -. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-11. 8. perc: 14-21. 12. perc: 20-32. 14. perc: 25-37. 20. perc: 41-50. 26. perc: 47-67. 30. perc: 53-80. 34. perc: 60-91. 36. perc: 64-101.

Képalá: Bán Tibor (labdával) is jól élt a játéklehetőséggel
Fotó: Szendi Péter

Debrecenbe való elutazásuk előtt a körmendiek vezetőedzője, Gasper Potocnik elárulta, hogy sérülések, betegségek nehezítik csapata dolgát. Végül a keretből Marquis Wright kapott pihenőt.

A vasiak kezdtek jobban, megnyugtatóan hatott, hogy az első két triplakísérlet sikeres volt, Fanning és Hollins kosara indította be a piros-feketéket. A fegyelmezett játék, a pontos támadások, a jó védekezés meghozta gyümölcsét; fokozatosan húztak el a körmendiek, főként, hogy a hazaiak pocsékul dobták a büntetőket és távolról sem találtak be. A második negyed elején már elérték a tíz, sőt a 12 pontos különbséget – nem volt fennakadás, pedig Potocnik mester forgatta rendesen csapatát, az első 12 percben már 11 körmendi kosaras volt játékban. A mérkőzés képe pedig ezt követően sem nagyon változott. Akkor tudtak valamelyest közelebb araszolni a debreceniek, amikor kicsit fellazult a Rába-partiak védekezése, és 11 sikertelen kísérlet után megszületett az első hazai hárompontos kosár – de ekkor a körmendiek már hat triplánál jártak.

Kilencpontos körmendi előnnyel (41-50) fordultak a csapatok a második félidőre. Davis rövid idő alatt háromszor is eredményes volt, Hollins és Fanning kosaraival pedig még nagyobbra nyílott az olló a két csapat között. A 26. percre már 20 pontos előnyben voltak a vasiak, a harmadik negyedben szinte felbillent a pálya, gyakorlatilag eldőlt a meccs (30. perc: 53-80). Sok hibával lassan csordogált a negyedik etap, a 34. percben Halász triplája adott újabb lendületet. Ezen a mérkőzésen jócskán kaptak lehetőséget azok, akik máskor kevesebbet játszanak. Ügyesek voltak; hamar elérték a 30 pontos különbséget is, a 36. percben Csorvási büntetőből szerezte meg a 100. vendégpontot, végül a körmendiek 40 pontos verést mértek otthonában az eddig várakozáson felül teljesítő – az első öt mérkőzéséből hármat megnyerő – újonc DEAC-ra.

A 7. fordulóban, jövő szombaton a ZTE-t fogadja majd bajnokin az Egis Körmend, addig azonban még egy FIBA Europe Cup-találkozó is vár rá: november 1-jén, szerdán (20.00) a ciprusi Keravnos gárdája lesz a vendége.