kosárlabda

2017.12.28. 19:58

Negyvenpontos vereségbe szaladt bele az Egis Körmend

A mérkőzés elejétől hatalmas különbség volt a két csapat játéka között. Az Alba nagy lendülettel és pontosan kosarazott, míg a körmendiek tompán, pontatlanul játszottak, gyengén védekeztek, így a hazaiak kedvükre szerezhették a pontokat és gálát csináltak a rangadónak induló meccsből.

Németh Zsolt

Alba Fehérvár – Egis Körmend 115–75 (38–24, 29–21, 23–18, 25–12)

Székesfehérvár, V: Bencur, Papp, Ádám

ALBA: Hill 17/9, Simpson 27/18, Harris 14/3, Lóránt 12/6, Keller Á. 13/3

Csere: Horton 6, Mohammed 15/3, Kovács 7/3, Keller I. -, Filipovity 4/3, Varga -, Brbaklic -

Vezetőedző: Dzunic Branislav

KÖRMEND: Wright 4, Hollins 10/6, Ferencz 15/15, Davis 8, Horti 2

Csere: Tuoyo 9/3, Fanning 9, Csorvási 18, Németh Á. -, Halász -, Bán -

Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása. 5. p.: 17-9. 8. p.: 28-17. 13. p.: 43-28. 16. p.: 56-36. 24. p.: 76-52. 28. p.: 82-57. 35. p.: 101-73. 38. p.: 111-75.

Kipontozódott:

Voltak kérdőjelek a vendég Egis Körmend összeállításában a mérkőzés előtt. Aztán kiderült, hogy a régóta sérült Wright bemelegített, sőt, ott volt a kezdőben, ahogy Horti is. Keller kilenc pontjával nyitott az Alba, Davis hattal válaszolt. A negyed közepéig tartotta magát az MTE, de néhány triplával nyolcra lépett el az Alba, időt kért Gasper Potocnik. Ferencz hármasa jól jött a vendégeknek, de két gyors dupla volt a válasz, ismét időkérésre kényszerült a vendégpad. Igyekezett szigorítani védekezésén az Egis Körmend, de egy eladott labda után tíz fölé ment az Alba előnye. Tíz perc után már 38 pontnál tartott a jól játszó hazai csapat. A kisszünet után zárkózott valamennyit az MTE, de megint villant az Alba és 18-ra hízott a különbség. Küzdöttek a zárkózásért a vendégek, a hazaiak viszont könnyedén szerezték pontjaikat, egyre távolodtak az idő haladtával. A 16. percben már húsz volt közte. És itt sem állt meg a Fehérvár. Ferencz nagyon távoli hármasa kellett ahhoz, hogy húszig visszazárkózzon az Egis Körmend, de Harris zsákolásával ért véget a félidő, 67-45-ös állásnál. Mindeközben hatalmas zivatar zúdult Székesfehérvárra, aminek következtében a körmendi palánk alatti részen beázott a csarnok, a 22. percben pár percre félbeszakadt a mérkőzés. Csorvási ketteseivel tartott magát az Egis Körmend, Hollins kettesével sikerült húszon belülre kerülni. De két eladott labda után megint ellépett az Alba, körmendi időkérés szakította meg a játékot. De nem az Alba jó szériáját. Erőlködött és sokat hibázott a vendégcsapat, amit könnyű kosarakkal büntettek Dzunic mester játékosai. Tetézte a bajt Fanning sportszerűtlen hibája, ami után öt pontot dobott az Alba és 30 pontra növelte az előnyét. Az utolsó negyed előtt 90-63 állt a táblán. Ferencz vágott két újabb triplát, de a fehérváriak sem tévesztettek célt, átmeneti volt csak a zárkózás. Öt perccel a vége előtt már átlépte a száz pontot az Alba Fehérvár. Gasper Potocnik az eredménytől független, koncentrált játékot kért a végére, de továbbra is a hazaiak domináltak, akik alaposan kiszolgálták a nézőket. A körmendi játék teljesen szétesett, az Alba parádé végül negyven pontos sikernél zárult.