BUYUKCEKMECE

2017.12.20. 20:06

Nem adta könnyen magát a Körmend

A török Demir Insaat vendégeként vereséggel kezdte a FIBA Europe Cup 2. csoportkörét az Egis Körmend NB I-es kosárcsapata – a piros-feketék nem adták olcsón a bőrüket.

Németh Zsolt

Csorvási Milán (labdával) nagyot harcolt, hasznosan, ponterősen kosarazott. Fotó: Szendi Péter

Az Egis Körmend tíz játékossal érkezett Törökországba, hiszen Marquis Wright és Horti Bálint el sem utazott a csapattal. A keretben így is volt még néhány sérült illetve beteg kosaras, de ők vállalták a játékot.

A hazaiak hatalmas lendülettel melegítettek, de Davis hármasával indult a meccs. Igaz, jött a válasz a túloldalon, és egy perc alatt Tuoyo két faultja. Fannig öt pontjával így is lépéselőnyben volt a Körmend. A negyed felénél már váltva vezettek a csapatok. A sok vendég személyi hiba miatt sorban jöttek a büntetők, hárommal vezetett a Buyuk. A 7. percben Csorvási esett hatalmasat, le is kellett cserélni. Walker 2+1-es akciója után lett hat közte, időt is kért Gasper Potocnik. Pár jó védekezés után Fanning és Csorvási büntetőivel négyre fogyott a hátrány, beállt a 19 születésnapját egy nappal korábban ünneplő Németh Ákos is. Ferencz hármasa nyitotta a második negyedet, mindkét oldalon felpörgött a játék. Kettős cserével igyekezett frissíteni a Buyuk. Potocnik mester hármat cserélt. A törökök kilenc pontra léptek el, jött az újabb vendég időkérés. Hollins hármasa enyhítette a bajt, majd Davis zsákolt. Walker triplájára Hollins 2+1-el válaszolt. Küzdött, harcolt az MTE, nem hagyta leszakítani magát. Ám számos büntető kimaradt, annyi, amennyi az egálhoz elég lett volna. Wright viszont bedobta a negyed végén, így héttel ment a Demir (20. perc: 42-35).

A körmendi dobások kimaradtak, nem úgy a hazaiaké, gyorsan 13 lett közte, újabb időkéréssel próbálkozott Potocnik mester. Fanning hat pontja hozta közelebb Körmendet. Megint, Fanning, megint 2+1, megint hat közte. De közelebb nem sikerült zárkózni. A Demir sorra büntetőzhetett, sok volt a vendégfault. A 30. perc után 59-53 állt a táblán. Hatalmasat küzdött a Körmend, de a dobások nem ültek, nem fogyott a hátrány. Aztán Csorvási talált be, 59-55-nél a hazaiak kértek időt. Csorvási két büntetője után pedig már csak kettő volt a hátrány. Walker dobott triplát, amire Hollins válaszolt, de Walker kétszer is kontrázott, szólt a duda a körmendi időkéréshez, kilenccel ment a Buyuk. Walker újabb hármast süllyesztett el, mínusz tíznél még a ziccer sem ment be Fanningnek. Stojanovski bedobta, gyakorlatilag eldőlt a meccs, bár 2:30 volt még hátra. Bár az utolsó negyedben a vezetésért is támadhatott a Körmend, végül hét ponttal kikapott.

JEGYZŐKÖNYV

Demir Insaat Buyukcekmece-Egis Körmend 79-72 (21-16, 21-19, 17-18, 20-19).

Buyukcekmece, 400 néző, FIBA Európa Cup férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Olaru (román), Dragos-Alin (román), Mitrovski (macedón).

Buyukcekmec: Walker 29/24, Wright 15, Stojanovski 8, Simpson 5, Moldoveanu 3/3. Csere: Baykan 9/3, Kairys 4, Yildizli 2, Yildiz 2, Kilicli 2. Edző: Ozhan Civgin.

Körmend: Bán -, Hollins 21/12, Fanning 17, Davis 7/3, Tuoyo 2. Csere: Csorvási 11, Ferencz 11/6, Koch -, Németh Á. 3/3, Halász -. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 3-6. 8. perc: 17-12. 15. perc: 32-23. 18. perc: 36-32. 20. perc: 42-35. 22. perc: 48-37. 25. perc: 51-45. 28. perc: 56-50. 30. perc: 59-53. 33. perc: 59-55. 37. perc: 72-62. 39. perc: 78-69.

Gasper Potocnik: – A játékosaim ma a legjobbjukat hozták, hiszen a hozzáállás, a lendület jó volt. Rövid volt a rotációnk, hiányzott belőle Wright és Horti. De ha egy ilyen erős csapat ellen idegenben nyerni szeretnél, akkor be kell dobni a tiszta helyzeteket, a ziccereket, a büntetőket. Volt esélyünk idegenben nyerni, de nem éltünk a ezzel a lehetőséggel. Tanulnunk kell belőle – a három otthoni mérkőzésünket meg kell nyernünk a csoportban.

A csoport másik meccsén: BC Nevezis-Alba Fehérvár 90-87 – hosszabbítás után.