Belföld

2009.06.13. 22:57

A trianoni határok ledöntése a Jobbik célja - aztán felszámolják a hazaáruló médiumokat

Budapest - A trianoni határok ledöntését szeretné elérni a Jobbik Magyarországért mozgalom amellett, hogy az Európai Parlamentbe (EP) bejutott képviselőik legelőször a Benes-dekrétumok eltörlését követelik majd - mondta Szegedi Csanád, a Jobbik-pártlista harmadik helyéről az EP-be delegált képviselőként szombaton a fővárosban, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom Trianonra emlékező rendezvényén. Emellett autonómiát követelnek Székelyföldnek és Kárpátaljának - az utóbbinál apró probléma, hogy Ukrajna még nem tagja az Európai uniónak.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

"Nem barátkozni, nem mutyizni, nem azért megyünk Brüsszelbe, hogy minket az Európai Parlamentben szeressenek, hanem hogy küldetésünket teljesítsük, és a trianoni határok ledöntését mindenek elé helyezzük" - jelentette ki a Jobbik alelnöke.

A Jobbik azt tekinti egyik fő céljának, hogy "pár generáció alatt, vagy minél hamarabb a trianoni határoknak a porba kell hullaniuk" - tette hozzá.
 
Szegedi Csanád szerint pártja első lépése az lesz Brüsszelben, hogy a Benes-dekrétumok eltörlését követelik. Ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a német és az osztrák képviselőket felhívják: álljanak ki a Benes-dekrétumok eltörlése mellett.  

A képviselő beszélt arról is, hogy teljes székely területi autonómiát követelnek, valamint azt szeretnék elérni, hogy Kárpátalja önálló magyar járás lehessen. Mint hozzátette: nem nyugszanak addig, amíg a Kárpát-medencében nem valósul meg a szabad magyar nyelvhasználat.

Szegedi Csanád elmondta: pártja azt javasolja, hogy 2010 legyen Trianon éve. A következő évnek a nemzeti tábor még nagyobb sikeréről, a "cigánybűnözés" eltörléséről, a maffiapolitika és a hazaáruló médiumok felszámolásáról kell szólnia - hangoztatta. 

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom trianoni megemlékezésének kezdetére a Magyar Gárda mintegy 250 tagja és több mint félezer szimpatizáns jelent meg az 56-osok terén.

A trianoni békeszerződést 1920. június 4-én írták alá az első világháború győztes nagyhatalmai és Magyarország képviselői   ranciaországban. A döntés értelmében Magyarország területe a csaknem 283 ezer négyzetkilométerről 93 ezerre, lakossága 18  millióról 7,6 millióra csökkent.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!