Belföld

2010.05.23. 12:48

Férfi kézilabda NB I - Megvédte bajnoki címét a Veszprém

Megvédte bajnoki címét az MKB Veszprém, miután a férfi kézilabda NB I döntőjében harmadszor, Pünkösd vasárnap 40-28-ra legyőzte a Pick Szeged csapatát.

MTI

Az első tíz percet leszámítva végig a hazaiak akarata érvényesült, és már a szünetre kétszámjegyű különbséggel (22-12) vonultak el. A folytatásban már csak az volt a kérdés, hogy milyen aránnyal nyer a Veszprém, amelynek ez története 18. bajnoki címe (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010).

Budapest Bank férfi liga, döntő, 3. mérkőzés:
    MKB Veszprém-Pick Szeged 40-28 (22-12)

A párharcot 3-0-s összesítéssel a Veszprém nyerte.

A Szegednek túl azon, hogy az első két összecsapást elbukta – az első nagyon simán 41-31-re, a másodikat, otthon 32-31-re -, most betegség és sérülés miatt több hiányzója volt.

A Veszprém ezt megelőzően 57 találkozóját nyerte meg sorozatban, és most is ő számított toronymagas esélyesnek. A kezdődobást a közelben, Balatonfűzfőn edzőtáborozó olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok úszó, Cseh László végezte el.

A hazaiak - miután kihagytak egy büntetőt és emberhátrányban is voltak – 3-4 után elhúztak 8-4-re, és nem volt meglepő a szegedi időkérés. Ez hatott a vendégekre, mert Zvizej vezérletével felzárkóztak 10-9-re, és ekkor a címvédő próbálta rendezni sorait. De milyen módon! 7-1-es szériával gyakorlatig eldőlt a csata és ezzel az aranyérem sorsa. És még a szünet előtt "rászámoltak" a Szegedre (21-11).

A Tisza-partiak a második félidőben sem tudtak felzárkózni. Mivel tartalékosak voltak, ezért támadásban három poszton is cserélniük kellett, így nem tudtak gyors akciókat vezetni, és a veszprémi védőfalnak elvileg könnyű dolga volt.

A tetemes előny birtokában a hazaiak a közönségüket is megpróbálták maximális kiszolgálni, és lelkesen nyugtázták, hogy „itt a magyar bajnok!” Egyre hízott a különbség, és a végén már edzőmérkőzés jellege volt a csatának. A negyven lőtt gól magáért beszél, a szurkolók pedig vastapssal köszönték meg az újabb aranyérmet.