Könnyen nyert a Haladás a Ligakupában

<b>Szombathely</b> - A labdarúgó Ligakupa harmadik fordulójában a Haladás, a másodosztályban hatodik helyen álló Budaörs gárdáját három góllal győzte le.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Szombathelyi Haladás- Budaörsi SC 3:0 (2:0)  Szombathely, 300 néző, labdarúgó Ligakupa-mérkőzés, vezette:Gyarmati II.

Haladás: Szép -Tar, Lengyel, Balassa, Csontos (Farkas M., 45.) - Rajos(Maikel, 45.), Kaj, Iszlai (Simon Á., 45.) - Rácz (Burkus, 56.), Andorka, TÓTH N. Edző: Csertői Aurél.

Budaörs: Komora - Csengő (Farkas Á., 45.), Bálint (Novák, 57.), Varga, Mihályi - Pálinkás (Novák, 66.), Nagy, Lászka, Papp - Bencze (Bukovec82.), Farkas J. (Tüske, 66.) Edző: Lucsánszky Tamás.

Gólszerzők: Andorka (11-esből) a 22., Tóth N. a 41., Maikel az 53. percben
Sárga lap: Varga a 16. percben.

Andorka Péter tizenegyesből volt eredményes  Fotó: Szendi Péter

21. perc: Tóth Norbert harcolt meg erőszakosan egy labdáért, majd balról, az alapvonal közeléből laposan középre lőtt, ott érkezett Rajos, aki átvette a labdát, ám buktatták: 11-es! A büntetőt Andorka laposan a jobb alsó sarokba lőtte (1:0)

41. perc: Andorka ugratta ki Tóth Norbertet, aki higgadtan elhúzta a labdát Komora mellett, majd közelről az üres kapuba gurított (2:0)

53. perc: Tóth Norbert labdájával Andorka lépett ki középen, átemelte a labdát a kapujából kirontó Komora felett, jobb oldalon érkezett Maikel és 14 méterről az üres kapuba lőtt (3:0)