Debrecenben győzött a Falco

<b>Debrecen</b> A meccs végére kiengedő Falco tíz ponttal győzött Debrecenben. A szombathelyiek legjobb dobója a huszonöt pontig jutó Perincsics volt.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

A mérkőzést jobban kezdte a Falco, de a DEKE gyorsan magára talált, és az első negyed vége előtt rövid időre a vezetést is átvette. A szünetre a szombathelyiek tizenhárom pontos előnyre tettek szert.

A harmadik negyedben a Kutasi és Tóth tripláinak köszönhetően nem engedte meglépni ellenfelét a Debrecen. Az utolsó felvonásban a Falco kiengedett, de így is biztosan nyertek Debrecenben.

Debreceni EKE- Falco-Szova KC Szombathely 85:95 (20:24, 17:28, 22:22, 26:21).  Debrecen, 300 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Király, Fodor.

DEKE: DAGOSTINO 16/9, KUTASI 14/9, Maxwell 14, Kennerly 10, Ware 15. Cserék: Takács D. 4, TÓTH G. 12/12, Kovács I. - .Vezetőedző: Fodor Péter.

Falco: KÁLMÁN 23/3, Hudson 3, Csirics 13/3, PERINCIC 25/6, HORVÁTH Z. 17/6. Cserék: Lakatos P. 4, Borszéki 2, Vrsaljko 8, Vida -. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Mérkőzés alakulása: 5. perc: 8-9, 14. p: 27-28, 25. p: 46-65, 38. p: 82-91.

Kipontozódott: Maxwell 33. p., ill. Hudson 36. p., Ciric 38. p.

Fodor Péter: - Öt percet leszámítva elégedett lehetek a teljesítményünkkel, hisz a jó 35 percünk alatt partiban voltunk a bajnokkal.

Szrecsko Szekulovics: - Nehéz meccsre számítottam, és ez be is jött. A jól felkészített Debrecen ellen végig uraltuk a mérkőzést, de azért nem volt könnyű dolgunk.