Kosárlabda MK: a legjobb négyben a Körmend is

<b>Kaposvár</b> - Kikapott a Körmend Kaposváron, de a piros-feketék továbbjutása nem forgott veszélyben. A kosárlabda Magyar Kupa legjobb négy csapata között ott van tehát mindkét vasi gárda, a Körmend és a Falco is.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Az első negyedben Rodgers jó büntetői, a másodikban Trummer pontos triplái révén tartott előbbre a Rába-parti csapat, a sérült Dávidot nélkülöző somogyiaknak szünetig esélyük sem volt arra, hogy ledolgozzák a Körmenden összeszedett húszpontos hátrányukat. Még úgy sem, hogy a félidő utolsó két percét 11:0-ra hozták a vendéglátók (20. perc: 41:39).

A folytatásban átvette a játék irányítását a Kaposvár, amely a Vojvoda-Welton-Orosz trió révén agresszív játékával alaposan megnehezítette a piros-feketék dolgát: hárompontosokkal a végjátékra 16 pontot ledolgoztak hátárnyukból, de fordítaniuk nem sikerült.

Kaposvári KK-Polaroid Lami-Véd Körmend 77:65 (18:21, 23:18, 13:7, 23: 19). - Kaposvár, 300 néző, férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntő visszavágó, vezette: Hartyáni, Király, Gorka.

Kaposvár: MARCIULIONIS 15/9, WELTON 12/3, VOJVODA 16/6, HOFFMANN 10/6, OROSZ 15. Csere: Juhos, Kiss K. 6/6, Csirke 3. Edző: Krivacsevics Dragoljub.

Körmend: FODOR M. 10/3, RODGERS 11, MULLIGAN 16, Tóth G. 2, Banks 13. Csere: Trummer 9/9, Kocsis - , Ferencz 3/3, Fodor G. 1. Edző: Peter Stahl.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 12:12. 16. perc: 29:31. 18. perc: 30:39. 25. perc: 50:43. 33. perc: 56:50. 38. perc: 72:56.

Kipontozódott: Welton a 38., Vojvoda a 40. illetve Rodgers a 38. percben

Továbbjutott a Körmend 153:145-ös összesítéssel.

A Pécs, a Szolnok és a Falco már korábban kvalifikálta magát a négyes döntőbe.