Nehezen győzött a Viktória FC

<b>Szombathely</b> - A Viktória FC Szombathely női labdarúgócsapata hatalmas küzdelemben, de megérdemelten győzte le az újonc Győri Dózsát.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

25. perc: Pas előrevágott labdáját Szuh szerezte meg a jobb oldalon, majd a középen érkező Ráczhoz passzolt. A középpályás betört a 16-oson belülre, és 12 méterről ballal a jobb felső sarkot célozta meg, ám Bősze bravúrral belekapott a labdába. Az ide-oda pattogó labda aztán újra Rácz elé került, aki 14 méterről fölé emelt.

33. perc: Rácz jobbról laposan adott középre a kapussal szemben üresen álló Tóth Enikőnek, aki továbbpasszolt a még nagyobb ziccerben lévő Szuhnak, ám a támadó lövésébe Bősze belevetődött, s a labda szögletre pattant.

85. perc: Szuh indításával Megyeri iramodott meg a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, ahol Szórádi hátulról buktatta. A büntetőt Rácz laposan a bal alsó sarokba rúgta (1:0).

A vendégcsapat bátran kezdett, sokáig egyenrangú ellenfele volt a Viktóriának. A félidő közepétől azonban átvették az irányítást a szombathelyiek, több ziccert is kialakítottak, de még a legnagyobbakat is kihagyták. A második játékrész győri helyzettel kezdődött, de utána újra a hazaiak akarata érvényesült, s hatalmas küzdelemben egy jogos 11-esből a győztes találatot is megszerezték.

Markó Edina: - Nehéz mérkőzés volt, de az erős Győri Dózsa ellen a többi csapatnak sem lesz könnyű dolga. A formánkon még javíta-ni kell.

További eredmények: Pécsi VSK-MTK 0:7, FTC-Nagykutas 2:0, Győri ETO-Femina 3:1.