A Falco 120 pontot dobott a Salgótarjánnak

Alaposan kitömte az újonc Salgótarjánt a Falco kosárlabdacsapata a szombat esti bajnoki meccsen.

Falco-Szova KC Szombathely-Salgótarjáni KSE 120:96 (38:24, 33:29, 31:21, 18:22). – Szombathely, 1700 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Török R., Makovszky.

Falco: KÁLMÁN 20/6, Morris 13/9, WILSON 22/6, Kazlauskas 22/12, Horváth Z. 16/3. Csere: Borszéki 8/6, HAJMÁSY 12/6, FEIGL 5, Krasznai 2, Kiricsi - . Edző: Déri Csaba.

Salgótarján: HUCKABY  27, Sebők 13, Hartvich 16, VAVRA  A. 17/3, Davis 18/6. Csere: Gorskij 3, Gál 2, Szabó –, Balikó - . Edző: Walke Károly.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 20:14. 9. perc: 30:20. 15. perc: 55:22. 20. perc: 71:53. 25. perc: 86:64. 30. perc: 102:74. 34. perc: 108:78.

A mérkőzés előtt megemlékeztek az Arena Savariában is a  közelmúltban elhunyt Bálind Józsefről, a dombóvári kosárlabdázás emblematikus figurájáról.

Három percig laza edzéstempóban, felváltva potyogtak a kosarak, aztán néhány villanással elhúzott a Falco. A védekezéssel nem nagyon törődött egyik csapat sem, mégis egyre inkább kidomborodott a szombathelyiek fölénye, miután Kálmán kezdett fazont szabni csapata játékának. Folyamatosan nőtt a különbség, lepattanózásban is sokkal jobbak voltak a sárga-feketék, és a távolról is jól dobtak. A nagyszünetre már 71 (!) pont volt a tarsolyukban. Védekezésük minőségét jelzi, hogy ennek ellenére „csak” 18 ponttal vezettek.

A pihenő után is folytatódott a kosártömés, már a harmadik negyed végére túllépett a száz ponton a Falco. Harmincpontos különbségnél a 34. perctől csak cserepadosok voltak a pályán. Itt egy kicsit ugyan elakadt a szekér, de a pályára visszatérő Kazlauskassal vezérükre leltek és ismét meglódultak a sárga-feketék. A Falco magabiztos, papírforma győzelméhez egy pillanatig sem férhetett kétség.

A szombathelyiek 120 pontjuk mellett 36 lepattanót szedtek, teljesítményüket 142 IBM-pont jelzi, míg a vendégek 93 IBM-ig jutottak.

Déri Csaba: -  Egy félidő alatt eldőlt a meccs. A 120 ponttal elégedett vagyok, de erősebb csapatok ellen komolyabban kell védekezni.

Walke Károly:-  Pontokban gazdag, közönségszórakoztató meccset játszottunk. A különbség ellenére úgy érzem, tisztességgel helytálltunk. Érvényesült a Falco erősebb játékoskerete, illetve rutinja.