MJUS-Fortress Körmend-PVSK Pannonpower kosárlabda-mérkőzés online tudósítás (90:72)

Az utolsó negyedben nem hogy nem csökkent a pécsiek hátránya, ellenkezőleg: majdnem húsz ponttal, simán verték a piros-feketék baranyai vendégeiket.

Bonyhádi Zoltán

MJUS-Fortress Körmend – Pécsi VSK-Pannonpower 90:72 (28:19, 15:16, 18:16, 29:21).
Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Bognár, Farkas.

Körmend: THOMAS 23/9, Ferencz 10/6, Kocsis 2, SCOTT 21/3, Alekszejev 6.
Csere: Booker 16, Tóth G. 5, Trummer 3/3, Kutasi 4, Hegedűs -.
Edző: Sabáli Balázs.

Pécs: Ross 13/6, Lakatos 13/3, Eilingsfeld 7, BOJOVIC 17/12, Helbich 10.
Csere: Vay 8/3, Czigler -, Hosszú -, Ruják 2, Boros 2, Lepsényi -, Kovács -.
Edző: Zoran Kmezic.

A játékosok már javában melegítenek, ahogyan a szurkolók is. Hamarosan feldobás, kövesse velünk a mérkőzést!

1. negyed

1. perc: Alekszejev és Helbich ugrott a labdáért, amelyet a hazaiak szereztek meg, majd Scott kosarával megszerzik a vezetést: 2:0

2. perc: Ross jó triplájával: 4:5

3. perc: Thomas is beköszönt a vonal mögül: 7:5

4. perc: Kocsis két sikeresen értékesített büntetőjét követően Thomas ziccerből szerzett pontokat: 11:5

5. perc: Scott ismét a palánk alól szerzett kosarat, majd a pécsiek lejárt támadóidejük után a lepattanót megszerezve szereztek könnyedén három pontot: 13:11

6. perc: Míg Thomas a triplaszerzést gyakorolja, addig a pécsiek a labdák elvesztését a palánk alatt: 16:11

9. perc: Helbich személyi hibája után Booker a büntetővonalnál: 24:16

10. perc: Zoran Kmezic időt kért, a negyed utolsó percben nem szeretnének még jobban leszakadni: 28:19

2. negyed

12. perc: Booker nagyon belelendült: 32:22

14. perc: Tóth elrontott hármasa után Bojovic válaszolt hasonló hibával, a labda a gyűrűre szorult: 32:24

15. perc: Helbich szándékos faultja után időkérés vendégoldalról: 34:24

16. perc: Bojovic kosara mellett kiharcolt egy faultot, a büntetővonalról is betalált: 35:27

17. perc: Ross Bojovicot másolja, a büntetője azoban kimaradt: 35:29

18. perc: Thomas már tizennégy pontos: 41:29

19. perc: Bojovic kapott egy akkora sapkát, hogy egész télen nem fog fázni, majd Eilingsfeld harcolt ki személyi hibát: 41:30

20. perc: Ismét időkérés előzte meg a negyed utolsó percét. Thomas a büntetővonalról kísérletezett sikeresen, majd a dudaszó pillanatában Boross szerezte meg a félidő utolsó pontjait: 43:35

Félidei statisztika: A hazaiak legeredményesebbje a 16 pontos Thomas, eddig egyetlen tévesztett dobása volt. Ha így folytatja, ő lehet a körmendiek mai nyerő embere. A baranyaiakban egyelőre Bojovic tartja a lelket a maga 12 pontjával, azonban a triplái mintha most nem mennének: 8 kísérletből 3 landolt a gyűrűben.

3. negyed:

21. perc: Vay sikeres középtávolijával már csak 6 pont a körmendi előny: 43:37

22. perc: Sorozatos hibák a palánk alatt mindkét oldalon: 43:37

23. perc: Booker ziccerével: 47:40

24. perc: Trummer bemutatkozott, hárompontosával: 50:44

25. perc: Ruják büntetőzött eredményesen, majd Scott zsákolt látványosan: 52:46

26. perc: Bojovic hármasa után faultot reklamál: 54:48

27. perc: Bojovic ismét betalált ugyanonnan, a hátrányukat szinte teljesen eltüntetve, három pontra faragva. Sabáli Balázs időt kért: 54:51

28. perc: Alekszejevnek ma nem megy a játék, egy faultot azért most kiharcolt, büntetőivel négypontos: 56:51

29. perc: Ruják rontott hármast, az ellentámadásból Scott volt eredményes, a hazai előny újra tíz pont: 61:51

30. perc: Booker célt tévesztett tobása után csak Kutasi taktikai faultjának köszönhető, hogy elmaradt a gyors pécsi válasz. Időkérés után Ross ravasz bedobását követően szerzett ziccerből pontokat: 61:53

4. negyed

32. perc: Több hiba egymás után mindkét oldalon. Ferencz gyors kosarát követően, pécsi időkérés következik: 67:55

33. perc: Ross büntetőzik félsikerrel: 67:56

34. perc: Booker 1-1-ezett ügyesen, dobás helyett azonban Alekszejevnek passzolta, aki ellen faultoltak. Büntetői után: 69:59

35. perc: Thomas hármasával tíz pont felett a körmendi előny: 72:61

36. perc: Ferencz ügyes dobócselt követően hidegvérre vágta be mai első tripláját: 78:63

37. perc: Eldőlni látszik a mérkőzés, amíg a pécsiek sok hibával, idegesen játszanak, addig a hazai csapat higgadtan, egyben sikeresebben fejezi be támadásait: 81:65

38. perc: Ferencz tízpontos: 84:67

39. perc: Vendég oldalról öten is a kipontozódás szélén állnak, a hazaiaknál a legtöbb faultot (3-at) Ferencz gyűjtötte: 86:69

40. perc: Thomas sikeres középtávolija, majd ziccere után állva ünnepel a csarnok: 90:72