Körmend-Nyíregyháza kosárlabda-mérkőzés online tudósítás (88:86)

A döntő pillanatokban rendre higgadtabban játszó Körmend két ponttal ugyan, de legyőzte a Nyíregyházát egy a végletekig izgalmas mérkőzésen.

Bonyhádi Zoltán

MJUS-Fortress Körmend –  Marso-Vagép NYKK 88:86 (28:27, 21:18, 17:24, 22:17).
Körmend, 1900 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Pálla, Király.

Körmend: THOMAS 23/9, Fodor G. 2, Ferencz -, SCOTT 20/3, Alekszejev 8.
Csere: Trummer -, Tóth G. 10, BOOKER 14/3, KUTASI 11/6, Kocsis -.
Edző: Sabáli Balázs.

Nyíregyháza: Szarvas 9/9, DOYNE 23/3, Henderson 13, SITKU 25/12, Wiley 11/3.
Csere: Gennie 5, Siska -.
Edző: Ferenczi Tamás.

Egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a körmendi csapat nemrég elhunyt orvosáról, dr. Unger Károlyról. Nemsokára feldobás, tartsanak velünk!

1. negyed

1. perc: A megismételt feldobás után a vendégek hozták el a labdát, azonban az első pontokat a körmendi Thomas szerezte: 2:0

2. perc: Sitku pontjaival hárompontos vendégelőny: 2:5

3. perc: Tovább növelte előnyét a Nyíregyháza, Sabáli Balázs időt kért: 2:10

5. perc: Scott triplájával feljövőben a Körmend: 11:15

6. perc: Alekszejev gyors ziccerével: 13:17

7. perc: Feltámadtak a hazaiak, Ferenczi Tamás időt kért: 15:17

8. perc: Újabb Alekszejev-kosár, ezzel hat pontos: 19:17

9. perc: A hatalmas, Wiley-féle zsákolásra Scott válaszolt egy középtávolival: 21:19

10. perc: Thomas utolsó pillanatban eleresztett hármasával: 28:27

2. negyed

12. perc: A két perces kosárcsendet Doyne törte meg: 28:29

13. perc: Kevés kosár esik, keményebben védekeznek a csapatok. Booker közelijével 30:29

15. perc: Scott látványos zsákolását követően a vendégek időt kértek. Sok a hiba továbbra is: 37:33

16. perc: Hatott a szünet a nyíregyáziakra, kiegyenlítettek: 37:37

18. perc: Az ex-körmendi Henderson ellen fújtak támadóhibát. Az ellentámadásból Kutasi dobott triplát: 44:39

19. perc: Jelenleg Doyne viszi a vállán a nyíregyházi csapatot: 44:43

20. perc: Ismét Thomas dudszó előtti kosara zárta a negyedet: 49:45

Félidei statisztika: A hazaiak legeredményesebbje, Thomas eddig egyetlen alkalommal hibázott, ezzel 14 pontos. A vendégek legjobb dobójának, Doyne-nak ugyan gyengébbek az eddigi mutatói, ennek ellenére már 20 pontos.

3. negyed

21. perc: Scott tisztán dobhatott, majd Wiley szépített: 51:50

22. perc: Ismét Scott: 55:50

23. perc: Tóth Gergely pontjaival már hétpontos a hazai előny, Ferenczi Tamás időt kért: 57:50

24. perc: Szarvas játszotta be szépen Hendersonnak: 57:52

25. perc: Hiba hiba hátán, a vendégek feljöttek, Sabáli Balázs is időt kért: 57:56

26. perc: Thomas előbb személyi hibát harcolt ki, majd bevágott egy triplát, ezzel 19 pontos: 60:56

27. perc: Keményen védekeznek a vendégek, a körmendi szurkolók szerint túlságosan is. Több kihagyott hazai kosár után feljöttek a nyíregyháziak: 60:61

28. perc: Doyne emberről dobott tripláját követően már hat ponttal vezet a Nyíregyháza: 60:66

29. perc: Thomas törte meg a hazaiak kosárcsendjét: 62:66

30. perc: Ma nagyon mennek a negyedet záró utolsó másodperces kosarak a hazaiaknak, ezúttal Scott zsákolt: 66:69

4. negyed

31. perc: Scott büntetőjével kiegyenlített a Körmend: 69:69

32. perc: Booker tiszta dobóhelyzetből tévesztett: 71:69

33. perc: Thomas harcolt ki büntetőt, azokat értékesítve: 73:72

34. perc: Wiley a palánk alá egy-egyezett, majd kihasználta magasságbeli fölényét: 73:74

35. perc: Kutasi hideg vérrel fordított, azonban Szarvas triplája után ismét a vendégek vezetnek: 75:77

36. perc: Tóth előbb tévesztett, majd saját lepattanóját második szándékból bedobta: 77:77

37. perc: Felrobbant a csarnok. Doyne ellen szándékost reklamálnak a szurkolók, akit falcós múltja miatt amúgy sem szívlelnek: 81:80

38. perc: Sitku büntetőzött 50 %-osan, majd Tóth növelte a hazai előnyt: 85:81

39. perc: Kutasi szerzett labdát, a pont azonban ezúttal elmaradt: 86:83

40. perc: Szarvas triplájával egyenlített a Nyíregyháza, a hazaiak időt kértek. Doyne talán eldönthette volna a meccset, azonban a lábára pattintotta a labdát, így értékes másodperceket vesztett, majd a kosárra törve lejárt a támadóidő. Időt kért Sabáli Balázs, majd Booker ziccert dobott 5 "hosszú" másodperccel a dudaszó előtt. Doyne ismét dönthetett volna, azonban ismét lejárt az idő, ami ezúttal a mérkőzésbe került: 88:86