Könnyen nyert a Falco a Dombóvár otthonában

Simán, huszonnyolc ponttal verte a Falco a házigazda Dombóvár csapatát a férfi kosárlabda-bajnokság szombat esti mérkőzésén.

Angyal László

Dombóvár KC- Falco-SZOVA KC  80:108 (17-37, 13-34, 21-25, 29-12)

Dombóvár, 516. számú Ipari Szakmunkásképző Iskola Tornacsarnoka,  400 néző.  NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés vezették: dr. Páli K., Kiss L., Makovszky Sz.

Dombóvár: Csirke 12/3, Dr. DEÁK 20/9,, Cubela 22, Szőke19/6, Balogh

Cserék: Klír 2, Gubi 3, Baumann 2,

Kipontozódott: Balogh 28p.

Edző: Földi Sándor

Falco: Kálmán 17/3, FRAZIER 25/12, Pankár 8, Kazauskas 24/12, Dies

Cserék: Wilson 13/3, HAJMÁSY 10/6, Borszéki 5/3, Krasznai, Kiricsi 2, Horti 4, Horváth

Kipontozódott: Hajmásy 31.p Krasznai 39 p.

7. p.Kaslauskas is beköszön egy hármassal 11:25

8. p. Dies helyett Wilson a pályán Újabb Frazier tripla és 15 pontos a Falco előny

9. p Szőke büntetővel szépít ,de Pankár  és Kaslauskas ziccerrel  válaszol, már 14:32 !

10. p. Az első negyed a várakozásnak megfelően edzőmeccs jellegű, Wilson duplájával zárul az első 10 perc 17:37

6.p. Csendesen csordogál a meccs, többnyire Falco kosarakkal 19:54

7. p. Miközben Wilson büntetőzik, Kálmán mutatja Kaslauskasnak  a figurát,mintha egy edzőmeccsen lennének 21:58

8. p 24:64 A két csapat nincs egy súlycsoportban

9. Horváth Zolit élteti a csarnok közönsége 26:69

10.p. Kálmán az utolsó másodpercben a félpályájáról a gyűrűt találja el 30:71

Harmadik negyed

1.p Kaslauskas helyett Borszéki kezd és dob egy hármast! 30:74

2.p elrontott dobások mindkét oldalon,majd Borszéki szedi saját lepattanóját 32:76

3.Fraizer  labdát csen, Wilson robog  32:78

4. Fraizer hárnasával nyolcvan pont fölött a Falco 32:81

5. p Csirke kozmetikázik az erdményen 35:81

6. p. Kálmán pihenhet, Krasznai a pályán, már ötven (!)  pont  a különbség 35:85

6..p.Földi Sándor tajtékzik a pályáján A z időkérés után elindul a játék, de  a Falco még nem volt a pályán,de a bírók visszafújták.  és technikat adtak Földinek A közönség tüntet.

5.p Csirke két jó büntetőjére Horti felel 63:104

6.p A szurkolók hangosan éljenzik a cserecsapatot, hiába Csirke és Deák vezérletével közelebb jön a Dombóvár 65:104

7. p Szőke hármasa elsüllyed  a gyűrűben 68:104

8. Felváltva esnek a kosarak, már Wilson sincs a pályán 70:106

9.p Horti mindkét büntetőjét kihagyja, a másik oldalon Cubela viszont nem 77:106, sőt újabb duplát szerez 79:106

10.p 80: 108 a vége....

Földi Sándor: Gratulálok a Falconak. Ezzel a védekezéssel bárkit legyőzhetnek.

Nikola Lazic:Kontrolálltuk a mérkőzést, így a fiatalok is többet játszhattak. Bizotosan hatodik a csapat, de megyünk tovább.