Nem érdemeltek vereséget Halmosiék: Haladás-Debrecen 0:2

Jól küzdött és helyzeteket dolgozott ki a Haladás a Debrecen elleni bajnoki labdarúgó-mérkőzésen, mégis pont nélkül maradt. A vendégek hét perc alatt két gólt lőttek.

Szombathelyi Haladás-Debreceni VSC-TEVA 0:2 (0:0)

Szombathely, 4000 néző, játékvezető: Sulyok.

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Nagy, Simon Á., Molnár B., Halmosi - Oross, Bogdanovic.

Debrecen: Polekszics - Bodnár, Mészáros, Mijadinoszki, Laczkó - Szakály, Ramos, Varga J., Czvitkovics - Rudolf, Coulibaly.

Egy helyen változott a Haladás előzetesen megadott összeállítása: Molnár Balázs felépült, Sipos Norbert maradt ki a kezdőből. A játékos a kispadon kezd.

Kellemes, 15 fokos idő van Szombathelyen, a nézők viszont meglehetősen lassan gyülekeznek. A lehetetlen időpont ellenére Debrecenből is érkeztek szurkolók, mintegy tíz hajdúsági drukker ácsorog a vendégszektorban.

Azért a kezdésre csak-csak összegyűltünk, négyezer szurkoló várja Sulyok sípszavát.

A Debrecen kezdte a mérkőzést.

9. perc: Bodnár ívelt be a jobb oldalról, a hosszún érkező Mijadinoszki középre fejelte a labdát, Laczkó pedig nyolc méterről, ballal a bal sarok mellé lőtt.

12. perc: Halmosi jobb oldali szabadrúgása átszállt Polekszics felett, Bogadnovics először fejjel, majd lábbal próbálkozott, ám a labda az oldalhálóban kötött ki.

13. perc: Laczkó rövid hazadását Nagy Gábor elcsípte, ám a kivetődő Polekszics felett jobbról, hat méterről a léc fölé emelt.

Túl vagyunk az első negyedórán, az első néhány percet leszámítva a Haladás egyenrangú ellenfele a Lokinak.

18. perc: kényszerű csere a Haliban, Molnár Balázs lába eddig bírta, helyére Iszlai állt be.

22. perc: Halmosi tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, ahol gyanús körülmények eltűnt két debreceni védő között. Halmosi és a közönség tizenegyest reklamált, Oláh továbbot intett.

36. perc: Halmosi kapott sárga lapot, mert felrúgta Vargát.

36. perc: Most Varga gyömöszölte a földbe Halmosit, ez nem ért sárgát...

37. perc: Simon 25 méteres, bal sarokra tartó lövését védte bravúrral Polekszics.

Az utóbbi tíz perc a Haladásé, rendületlenül jönnek előre a zöld-fehérek.

40. perc: Rudolf 24 méteres, életerős lövése nem sokkal zúgott el a léc felett.

42. perc: Ismét Rudolf, a csatár 18 méteres lövését Rózsa bravúrral tolta a léc fölé.

Vége az első félidőnek egyelőre jó kis meccset láthatunk, a Haladás jól tartja magát a Debrecen ellen.

Megkezdődött a második játékrész, egyik csapat sem cserélt.

46. perc: Rudolf húzta vissza Iszlait, sárga lap.

A második félidőt is aktívan kezdték a csapatok, ez különösen a Haladásra érvényes: a vasiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, nem ismernek elveszett labdát.

52. perc: csere a Debrecenben, Coulibaly le, Feczesin be.

55. perc: Czvitkovics cselezgetett a bal oldalon, majd 20 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

57. perc: Simon kelt át néhány debreceni lábon, majd elhamarkodottan, 22 méterről a léc fölé bombázott.

62. perc: Halmosi remekül sarkalt a középen kiugró Bogdanovic elé, aki teljesen tiszta helyzetben a kaputól tíz méterre hasra esett...

64. perc: Halmosi éles szögből leadott, 13 méteres bal oldali lövését bokszolta ki Polekszics.

66. perc: csere a vendégeknél, Szakály le, Yannick be.

67. perc: Simon Ádám 25 méteres, kapu közepébe tartó szabadrúgása Polekszics ölében halt el.

68. perc: 0:1. Rudolf 19 méteres lövése a tizenhatoson belül álló Czvitkovicson megpattant, a labda pedig a jobbra mozduló Rózsa mellett a bal sarokba vágódott. Ezt hívják pechnek... (0:1)

75. perc: 0:2.Rudolf ment el a bal oldalon, középre adott labdáját Feczesin előrevetődve, hat méterről a kapu közepébe fejelte (0:2).

78. perc: kettőscsere a Haladásban, Bogadnovics helyett Simon Attila, Nagy helyett Sipos a pályán.

83. perc: csere a Debrecenben, Rudolf kocog le a pályáról, helyére Kiss Zoltán áll be.

89. perc: Simon Ádám ívelt előre szabadrúgást, Oross 13 méteres fejese a háló tetején landolt.

Két perc a ráadás.

92. perc: Simon Attila bal oldali beadását Oross hét méterről a bal sarok mellé fejelte.

Vége a mérkőzésnek, a Haladás a mérkőzés nagy részében teljesen egyenrangú ellenfele volt a Debrecennek, egy pontot megérdemelt volna a Róth-csapat.