Tunézia: a rendőrkapitányság épületére támadtak, több tüntetőt lelőttek

A rendőrkapitányság épületére támadtak szombaton tüntetők egy tunéziai városban, aminek hatására a rendőrök először figyelmeztető lövéseket adtak le, majd miután ez hatástalan volt, tüzet nyitott a tüntetőkre. Lelőttek közülük négyet, további 17-et pedig megsebesítettek - jelentette az ország hivatalos hírügynöksége.

MTI

Mintegy ezer ember az ország északnyugati részén lévő el-Kéf város rendőrkapitánysága elé vonult, és tüntetett amiatt, hogy a rendőrkapitány arcon ütött egy nőt. Követelték a parancsnok leváltását hivatali visszaélése miatt. A demonstráció azonban elfajult, mert a tüntetők meg akarták szállni az épületet - mondta egy meg nem nevezett belügyminisztériumi forrás. A rendőrök azért nyitottak tüzet, hogy megakadályozzák ezt. Előbb könnygáz bevetésével próbálkoztak, majd figyelmeztető lövéseket adtak le, végül - miután más megoldást nem láttak - lőni kezdtek a tüntetőkre - tette hozzá az illető.

Egyes források szerint maga a rendőrkapitány is lőtt az emberekre. Szemtanúk elmondták, hogy a feldühödött tömeg kövekkel, gyújtóbombákkal dobálta az épületet és az azt őrző rendőröket, felgyújtott két rendőrségi járművet.

A rendőrség körzeti prefektusa a rádióban este bejelentette, hogy a rendőrfőkapitány is megsebesült az incidensben, kórházba szállították és őrizet alatt van. Szidi Búzid városában szombaton őrizetbe vettek négy rendőrt, mert feltehetőleg bűnrészesek két őrizetes tűzhalálában - közölte a belügyminisztérium szóvivője.

Rejtélyes körülmények között gyulladt ki egy rendőrőrs pénteken a városban, és a fogdában őrzött két ember halálos égési sérülést szenvedett. Az eset után tüntetés volt a rendőrség ellen a városban.

A Tunézia középső részén fekvő város Szidi Búzid a "jázminos forradalom" bölcsője: itt kezdődtek el tavaly decemberben a Zin el-Abidin ben Ali tunéziai elnök hatalmát megdöntő és az arab világot felrázó tüntetések azt követően, hogy egy helyi zöldségárus felgyújtotta önmagát tiltakozásul a többszörös rendőri megaláztatások miatt. Az észak-afrikai országban mélypontra süllyedt a lakosság bizalma a rendőrség iránt. Sokan azzal vádolják a rendőröket, hogy tüntetőket öltek meg, és az elűzött elnök támogatóinak tartják őket.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!