Gólözön a Ligakupában: Szombathelyi Haladás - Gyirmót 3:3

A Ligakupa első fordulójában a Szombathelyi Haladás 3:3-as döntetlent játszott az NB II-es Gyirmóttal. A vasiak már 2:0-ra is vezettek - olvasható a haladas.hu oldalon.

Szombathelyi Haladás - Gyirmót 3:3 (1:0). - Szombathely, 400 néző, Ligakupa-mérkőzés, vezette: Erdős.

Haladás: Gőcze – Búrány (Czafit, a 60.), Korolovszky, Devecseri, Farkas M. - Rajos (Jagodics M., a 45.), Szakály - Kalász, Nagy G. (Hanzl, a 45.), Ugrai - Andorka. Edző: Artner Tamás.

Gyirmót: Deli - Hajba (Balog, az 58.), Kardos, Lázár, Gévay - Regedei, Nagy L., Cseri (Illés, a 45.), Horváth R. (Laki, a 67.)  - FerencziI, Tóth N. Edző: Csank János.

Gólszerzők: Andorka (11-esből) a 38., az 56., Regedei (öngól) a 84.,  illetve Nagy L. a 76., Ferenczi a 83., és a 87.  percben.

Sárga lap: Gévay a 37. Devecseri a 44. , Hanzl az 53., Andorka a 88. percben.

Artner Tamás, a Haladás trénere a mérkőzés előtt győzelmet várt csapatától.

37. perc: Kalász jobbról beívelt szabadrúgásába a Korolovszky elöl menteni igyekvő Kardos az ötösön kézzel ütött bele. A megítélt büntetőt Andorka laposan a jobb sarokba lőtte (1:0).

56. perc: Korolovszky ugratta ki Andorkát középen, aki Ugraival kettő az egyben vezette egy védőre a labdát, Ugraihoz passzolt, a támadó lövését Deli védte, a kipattanót az akciót követő Andorka öt méterről, balról a léc alá vágta (2:0).

76. perc: Illés bal oldali beadását Jagodics és Farkas is csak szemmel követte, a hosszún érkező Nagy László négy méterről a kapu közepébe lőtt (2:1).

83. perc: Illés bal oldali szabadrúgását Nagy a bal kapufára fejelte, a kipattanót Ferenczi hét méterről bólintotta a hálóba (2:2)

84. perc: Hanzl jobb oldali beadását a menteni akaró Regedei lábáról három méterről a bal sarokba vágódott. Öngól!  (3:2).

87. perc: Nagy jobb oldali beadását Ferenczi kilenc méterről lőtte a hálóba (3:3).

Élénk iramban kezdtek a csapatok, az első negyedórában a Haladás Ugrai révén kétgólos előnyre tehetett volna szert, ám a fiatal támadó egyik esetben sem találta el jól a labdát. Igaz a másik oldalon is maradt ki helyzet - Gévay fejelt mellé közelről, majd Ferenczi hagyta ki a kihagyhatatlant. A hajrában egy jogos büntetőből megszerezte a vezetést a Haladás. A vasi csapat dominált, és a hátralévő pár percben még gólt is szerezhettek volna Andorkáék.

Szünet után egy darabig a mezőnyben folyt a játék, majd egy szép akcióból növelte előnyét a Haladás. A védekezéssel egyre kevesebbet törődtek a csapatok, így akár jó is lehetetett volna a meccs, ha nincs a  rengeteg átadási hiba. Ráadásul néhány Hali-futballista olykor még a szögletzászlót is ki akarta cselezni.  A hajrában aztán potyogtak a gólok, a vasi gárdának végül meg kellett elégednie a döntetlennel. - Jók: Búrány, Rajos, Kalász, Andorka, illetve Regedei, Nagy L., Ferenczi.

A Haladás legközelebb szombaton 14 órakor, a Győri ETO vendégeként játszik Ligakupa-meccset.

Artner Tamás: - Az első félidőben jól játszottunk, rengeteg helyzetet kidolgoztunk, és jó pozíciókban sikerült labdákat szereznünk. A második félidő első tíz perce is rendben volt, újabb gólt lőttünk, sőt, újabb találatokat szerezhettünk volna. Rajos Gábor, Nagy Gábor és Búrány Zoltán cseréje után viszont szétesett a csapat, a fiataloknak még nagyon sokat kell fejlődniük.

Csank János: - Jó iramú mérkőzés volt, mindkét csapat gyorsan, nagy erővel futballozott. Sok olyan játékos szerepelt, aki eddig kevesebb lehetőséget kapott, így örülök, hogy háromszor is vert helyzetből tudtunk felállni.

A másik mérkőzésen: Budapest Honvéd - Győri ETO 0:3. - Gólszerzők: Aleksidze, Dudás, Andric.