Kiállították, mert belerúgott a szögletzászlóba

A labdarúgó NB II-ben két, enyhén szólva véleményes kiállítás után kapott ki 2:1-re a Szombathelyi Haladás II. Sopronban.

Soproni VSE-GYSEV Goldschmidt - Szombathelyi Haladás II. 2-1 (0-1). - Sopron, 1300 néző, NB II-es mérkőzés, v.: Berke.
Sopron: Sásdi - Bognár, Baranyai, Seper, Fazekas - Horváth A. (Csikós, 76.), Pintér (Varga, 45.), Deme, Gaál - Szabó (Balázs, 67.), Fazekas. Megbízott edző: Borsi Csaba.
Haladás II.: Mursits - Jagodics M., Nagy Z., Devecseri - Szeles, Szakály, Kulcsár (Czafit, 52.) - Gyurján, Kalász (Kaiser, 85.), Ugrai (Gőcze, 62.). Edző: Tóth László.

Gólszerzők:
Deme (11-esből, 63.), Horváth A. (72.), ill. Gyurján (15.). - Sárga lap: Pintér (28.), Seper (67.), Varga (88.), Baranyai (91.), ill. Szakály (21.), Devecseri (75.), Jagodics (93.). -  Kiállítva: Gyurján (16.), Mursits (61.).

A Haladás remekül kezdett, a 15. percben Kalász passzával Gyurján lépett ki, lecselezte a védőjét, elfektette a kapust, és a hálóba lőtt (0-1). Aztán ment ünnepelni, megrúgta a szögletzászlót, amiért kiállította a játékvezető... Ez nem azonban cseppet sem zavarta meg a vasiakat. Ám a 62. percben egy felívelt soproni labdát Mursits kapus kiöklözött, majd ütközött a támadóval. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, Mursitsot kiállította. Deme váltotta gólra a büntetőt (1-1).

A kettős emberelőnyben játszó Sopron a 72. percben megnyerte a mecset: egy kipattanót vágott 15 méterről, kapásból a kapuba Horváth András (2-1).

Eredmények: Veszprém - Ajka 0-0, Baja - Kozármisleny 0-2, Csákvár - Tatabánya 0-1, Puskás Akadémia - Paks II. 2-1, Kaposvár II. - Gyirmót 0-0, ZTE - Szigetszentmiklós 2-1, BKV - Győri ETO II. 3-2.