A legjobb négy között a Falco

Szombathely - A hazai pályán játszó Falco harmadszor is legyőzte az Albacompot, így a férfi kosárlabda bajnokságban a szombathelyiek a legjobb négybe kerültek.

Falco-Szova KC Szombathely_Albacomp 104: 98 (34:25, 25:24, 27:25, 18:24).  - Szombathely, néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda 3000 mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, negyeddöntő, negyedik mérkőzés, vezette: Benczur, Hegedűs, Györffy.

Falco: KÁLMÁN 19/3, HUDSON 18/3, CSIRICS 23/12, HORVÁTH Z. 27, Vrsaljko 9. Csere: Perincsics 8/3, Pankár -, Lakatos -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Albacomp: SIMON 24/3, Doyne 7/3, RADOVICS 28/15, BELL 25/6, Morrison 10. Csere: Hanga 4, Antal -, Keller -, Soós -, Góbi -. Edző: Peter Stahl.

Eredmény alakulása: 3. perc: 9:8. 9. perc: 32:21. 15. perc: 45:31. 20. perc: 59:49. 28. perc: 78:72. 30. perc: 86:74. 33. perc: 88:85. 38. perc: 98:94

Kipontozódott: Vrsaljko a 37., illetve Radovics a 38., Doyne a 40. percben.

Remek hangulat fogadta a pályára lépő csapatokat: zúgott az Arena a negyeddöntő negyedik mérkőzésén. Gyors tempóban, gyors kosárváltásokkal kezdődött a meccs. A hazai drukkerek némi meglepetésére a Falco kezdőcsapatában Vrsaljko kezdett Perincsics helyett.

A vendégek kezdték magukat belőni távolról, a Falco viszont szinte minden támadását kosárral fejezte be, ráadásul a lepattanókat is szorgalmasan szedték a vasiak. Amint a hazaiak egy kis előnyre tettek szert (5. perc: 18:13), Peter Stahl rögtön időt kért. Ám a sárga-feketék tomboló közönségük bíztatása közepette tovább növelték előnyüket (23:21).

Tegyük hozzá: a védekezésre nem sok energiát fordítottak a felek. A folytatásban is száguldott a Falco, és állandósult a tíz pont fölötti hazai előny. Forrtak az indulatok a pályán: Doyne rúgott bele a földön fekvő Horváth Zoltánba. A két játékos kakaskodott, mindkettő technikait kapott. Óriási tumultus, lökdösődés kezdődött - Peter Stahlt például a biztonsági embereknek kellett lefogniuk - aminek a vége az lett, hogy az Albacomp csapata egyszerűen levonult a pályáról. Majd a fehérváriak, mintha mi sem történt volna öt perc önkényes pihenő után visszatértek.

Az incidens nem zavarta meg a Falcót, tartotta előnyét (15. perc: 45:31). Az Albacomp szigorította a védekezését, ekkor jobbára csak büntetőkből találtak gyűrűbe a hazaiak. A félidőt Horváth Zoltán duplája zárta, így maradt a tízpontos szombathelyi előny (59:49).

Fordulás után folytatódott a száguldás, hol itt, hol ott hullott a gyűrűbe a labda. A Falco egyre nehezebben verte vissza az Alba támadásait, nagy csata zajlott a pályán (25. perc: 71:63). Aztán újabb durva eset borzolta a kedélyeket: Morrison szinte leütötte Hudsont a labdáért zajló harcban. Fáradni látszódott a Falco, egyre több hiba - eladott labda, kimaradt ziccer - csúszott a hazaiak játékába (28.perc: 78:72).

De mindig akadt valaki, aki akkor talált be a hazaiaktól, amikor kellett, főleg Csirics volt elemében (30. perc: 86:74.).  Az utolsó etapot egy 9:0-s rohammal nyitotta a győzelemről lemondani egyáltalán nem akaró Alba (86:83). Kellett a közönség segítsége, jött is a hangorkán, a Falco pedig ismét kilábalt a gödörből (34. perc: 93:85).

Majd újra az Alba percei következtek. Elképesztő küzdelem zajlott a pályán, minden egyes labdáért megharcoltak a játékosok. A Falco foggal-körömmel őrizte hat-nyolc pontos előnyét (36. perc: 98:92. Elkezdődtek a kipontozódások. Egy perc volt hátra (98:96), támadhatott az Alba, sikertelenül. Hudson büntetőzött, nem hibázott (100:96). Bell triplája leperdült a gyűrűről. Horváth Zoltán állt a büntetővonalra,  mindkét dobása bement (102:96). Simon duplát dobott (102:98), majd Kálmán büntetőzött (104:98)  véget ért a meccs.

Szrecsko Szekulovics: - Nyertünk, továbbjutottunk, ez a lényeg! Két jó csapat nagy meccset játszott, a szurkolótáborunk pedig fantasztikus volt. Ez a párosítás döntőnek is beillett volna. Elégedett vagyok a fiúkkal, a folytatásra pedig még nem gondolok, most pihenni kell egy kicsit.

Peter Stahl: - Szoros meccs volt. A Falco játékosai azt csináltak a pályán, amit akartak, a bírók mindent megengedtek nekik. Alapvetően a játékvezetők döntötték el a meccset.