Dombóvár kipipálva: 31 pontos körmendi siker Tolnában

Gyenge kezdés után hengerelt Dombóváron az MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata: a vasiak 31 ponttal, 111:80-ra legyőzték a tolnai alakulatot.

Németh Zsolt

Dombóvári KC-MJUS - Fortress Körmend 80-111 (19-22, 18-30, 23-35, 20-24)

Dombóvár, 250 néző, NB I-es férfi kosárlabda-bajnoki mérkőzés, vezette: Bodnár, Hegedüs, Frányó

Dombóvár: CSIRKE 27/18, Deák 15/6, Cubela 8/6, Szőke 13/3, Klír 7. Csere: Balogh 3/3, Kinter 7, Gubi - Vezetőedző: Földi Sándor

Körmend: THOMAS 27/6, Fodor G. 2, Ferencz 5/3, SCOTT 17/3, ALIAKSZEJEV 21. Csere: Boldizsár 2, BOOKER 21/3, Kutasi -, Trummer 6, HEGEDÜS 8/3, Kocsis -, Fodor R. 2. Vezetőedző: Sabáli Balázs

Az eredmény alakulása. 6. p.: 14-10. 7. p.: 14-16. 16 p.: 24-40. 20. p.: 30-49. 24. p.: 43-66. 27. p.: 49-77. 33. p.: 63-95. 37. p.: 73-106

A feldobás előtt másfél órával bizalmatlanul vizsgálták a pálya talaját az érkező körmendi játékosok. A dombóváriak - akik két edzésen már túl voltak a helyi ipari iskolai csarnokában - elmondták, hogy csúszós a borítás, ami megnehezítheti a kosarasok dolgát. A dombóváriak megszokott csarnoka nem kapott használtbavételi engedélyt, ezért került ide a találkozó.

Földi Sándor erősen megfogyatkozott csapata jól tartotta magát, több labdát szerezve, volt, hogy négy ponttal is vezetett. Akadt hát mondanivalója Sabáli Balázsnak, amit talán Jermaine Thomas hallgatott meg leginkább, a légiós a 16. percig már húsz pontot szerzett, de emellett jól kiszolgálta játékostársait.
Cseréből Booker is ponterősnek bizonyult, így a szünet előtt már 19 ponttal vezetett a körmendi együttes.

A harmadik negyedben Aliakszejev élt nagyon a palánk alatt, és sorra termelte a kosarakat - de Booker mellett Scott is vele tartott. A 26. percben aztán ritka pillanatnak lehettünk tanúi. Aliakszejev büntetői előtt cserélt a vendégcsapat, Fodor Gergely helyett Booker állt be, de a másik három légiós is a pályán volt, ezért technikait kapott a körmendi kispad. Más kérdés, hogy a Dombóvár nem tudott ezzel élni, mert a büntetőket és az azokat követő akciót is elrontották, 26 pontos vendégvezetésnél. Időközben Boldizsár Ferenc is megszerezte első körmendi kosarát, majd a csereként pályára lépő Trummer szerzett azonnal kosarat egy lepattanóból.

Végül mind a 12 nevezett körmendi játékos pályára léphetett, a légiósokat pihentethette Sabáli Balázs, így is őrizték a vendégek a 30 pontos különbséget. Ehhez Hegedüs Gergely is alaposan hozzájárult, hét perc alatt nyolc pontot gyűjtött.

A Körmend egy gyengén sikerült negyed után, az első félidőben még nyolc labdát eladva is magabiztosan nyert Dombóváron, és őrzi harmadik helyét a tabellán.

Szerdán hasonló út vár Fodorékra, hiszen elmaradt bajnokit pótolnak Kaposváron.

Földi Sándor: - Volt egy jó első, egy szolid második negyedünk és egy szégyenteljes második félidőnk, sok eladott labdával, fegyelmezetlen játékkal. Gratulálok a Körmendnek!

Sabáli Balázs: - Épp olyan nehéz volt az eleje, mint ahogy számítottunk rá, aztán szorítottunk a védekezésen, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. Ma a győzelem volt a legfontosabb, és hogy ne sérüljön meg senki ezen a pályán.

További eredmények: Albacomp-Nyíregyháza 100:79, Sopron-Atomerőmű 79:83, Szolnok-Kecskemét 100:74, Falco-Kaposvár 105:82, Pécs-Salgótarján 96:89.