Egyenlített a Falco a bronzcsatában (képgalériával)

Szombathely - Hiába szerzett tizenhét pontos előnyt egy negyed után a Zalaegerszeg az üres Arena Savariában, a kosárlabda bronzcsatát vasárnap este kiegyenlítette a Falco, köszönhetően a Kálmán-Csirics duó ponterősségének.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Kinn a szurkolók... Fotók: MTI/Czika László

A Paks elleni bíróverésért zártkapussá tett találkozót mintegy ötven szombathelyi szurkoló követte kivetítőn az Arena Savaria előtt. Ők azt láthatták, hogy a tavalyi bajnok 8:5-ös előny után egyszerűen leblokkol: a ZTE átszalad a szombathelyieken, s egy két és fél perc alatt repesztett 15:0-ás sorozattal megadja a meccs alaphangját. Az első találkozó zalai hőse, a 30 ponttal karriercsúcsot felállító Trepák és a triplákat remekül helyező Watson vezérletével egy negyed után 17 pont előnyt szereztek a kék-fehérek (10. perc: 16:33). A folytatásban azonban rákapcsoltak a vasiak, leginkább Kálmán László - ezt a negyedet tízzel (29:19) nyerték a sárga-feketék, s így félidőre visszajöttek  meccsbe (20. perc: 45:52).

Bent a meccs

Még több fotóért klikk ide!

Nagy rohanással folytatódott a második félidő. A Falco harcolt becsülettel, és folytatta a felzárkózást (24. perc: 55:60). Pörögtek a hazaiak - Csirics is elkapta a fonalat - (59:60), a vendégek pedig egyre nehezebben  tartották a lépést. A 26. percben aztán Kálmán harmadik triplájával egyenlítettek a hazaiak (62:62). Ám ekkor már Kálmán és Vrsaljko négy hibával játszott, a másik oldalon Hinnant küzdött hasonló problémával (30. perc: 68:69). Az utolsó etap elején átvette a vezetést a Falco (72:71), de a ZTE sem akart veszíteni. Rohantak a csapatok - a szurkolók bizonyára élvezték volna a jó iramú meccset. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, izgalmas hajrát nyitottak a felek (37. perc: 89:87). A feszültséget azonban a rendkívül motivált, remekül, igazi csapatként küzdő Falco bírta jobban, és megnyerte a csatát. A meccset stílszerűen Kálmán dudaszó pillanatában elengedett triplája zárta. Egészen elképesztő feltámadást hajtott végre a Falco: 17 pontos hátrányból 8 pontos győzelmet hozott össze!

Döntés a harmadik helyről szerdán Zalaegerszegen.

Falco SZOVA KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 103:95 (16:33, 29:19, 23:17, 35:26). - Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda mérkőzés a 3. helyért, második találkozó, vezette: Cziffra, Győrffy, Bognár.

Falco: KÁLMÁN 34/18, CSIRICS 27/9, Hudson 12, Vrsaljko 11, Horváth Z. 17. Csere: Borszéki - , Pankár 2, Feigl - , Lakatos 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.

ZTE: Hinnant 15, WATSON 32/18, Jones 11/6, Kámán 9/3, TREPÁK 20/6. Csere: S. Helbich 2, Simon L. 2, Gáspár - , Tóth Á. 4.  Edző: Völgyi Péter.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8:5. 6. perc: 8:20. 15. perc: 32:40. 18. perc: 41:48. 26. perc: 59:62. 32. perc: 72:71. 35. perc: 79:79. 38. perc: 91:87.

Kipontozódott: Hinnant a 40. percben.

Szrecsko Szekulovics: - Gyengén, szétszórtan kezdtünk. A második negyedtől viszont elkaptuk a ritmust, a folytatásban már jól játszottunk: az alacsony embereinkkel, a gyors kosárlabdánkkal nem tudott mit kezdeni a ZTE. Ráadásul több remek egyén teljesítmény is akadt náluk. Köszönöm a szurkolók támogatását, behallatszott a hangjuk. Szerdán meglepetésre készülünk!

Völgyi Péter: - A második negyedet nagyon elrontottuk, ez rányomta a bélyegét az egész meccsre. Szerdán megszerezzük a bronzérmet!