Elszúrta a második félidőt a Falco - szolnoki siker az Arenában

Az első negyedben alaposan megszórta ellenfelét, a szünet utáni, hosszúra nyúlt rövidzárlat viszont sokba került a Falco kosárlabdacsapatának: a vendég Szolnok 100:94-re győzött az Arena Savariában.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC SzombathelySzolnoki Olaj KK 94:100 (35:21, 22:24, 9:25,28:30). - Szombathely, 2500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Győrffy, Török.
Falco: KÁLMÁN 32/18, Morris 6, WILSON 16/3, Kazlauskas 9/9, HORVÁTH Z. 29/6. Csere: Pankár 2, Borszéki . Edző: Déri Csaba.
Szolnok: FODOR M. 166, Vesztergom 4, Alekszics - , RICE 26/9, BARRO19. Csere: KELLEY 14, Cseh 7/3, GREBENÁR 14, Szabó -. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 12:4. 6. perc: 25:10. 12. perc: 37:25. 15. perc: 44:32. 20. perc: 57:45. 26. perc: 65:62. 28. perc: 65:66. 30. perc: 67:70. 35. perc: 83:85. 37. perc: 88:87. 39. perc: 90:95.
Kipontozódott: Grebenár a 35., Fodor a 39. percben.

Rangadóhoz illő, remek hangulat fogadta a pályára lépő csapatokat. Alaposan bele is kezdtek a felek, egymást érték a kosarak mind a két oldalon. Ám a rohanós tempó a pontosabban játszó Falcónak feküdt jobban, pillanatokon belül lépéselőnybe kerültek a hazaiak (3. perc: 12:4). A sárga-feketék jól dobtak távolról, eredményesek voltak betörésekből, és a palánk alatt is remekül harcoltak az Olaj magas emberei ellen. Nem volt gyenge pont a szombathelyieknél (6. perc: 25:10). Ám a tetemes előny mintha megzavarta volna a Falcót, több támadást is elegyénieskedtek a vasiak. Így megkezdhette a felzárkózást a Szolnok. A fantasztikusan játszó Kálmán azonban véget vetett a hazai rövidzárlatnak, visszaállt a megnyugtató vasi fór.

A második etapban kicsit lassult a tempó,  és a vendégek megpróbáltak szigorúbban védekezni. Nem is ízlett ez a hazaiaknak, többet hibáztak, eladtak néhány labdát, amiből a piros-feketék könnyű kosarakat szereztek. Ám a Falco tartotta tíz pont körüli előnyét (15. perc: 44:32). Kelley beállítása  nagy lendületet adott a vendégeknek, ontotta a gólpasszokat. Ekkor már kemény csatát vívtak, minden egyes pontért megharcoltak a felek. A félidőt Kálmán negyedik triplája zárta (20. perc: 57:45)  szinte felrobbant a csarnok. Érdekesség, hogy amíg Horváth Imre szorgalmasan forgatta  csapatát, addig Déri Csaba végig a pályán hagyta kezdőötösét az első félidőben.

A harmadik etapot a Szolnok kezdte jobban, Déri Csaba alig két perc elteltével időkérésre kényszerült (22. perc: 59:52)  és cserélt is. Ezekben a nehéz percekben Horváth Zoltán tartotta a lelket a Falcóban. A szívósan harcoló, remekül védekező Olaj azonban egyre közelebb lopakodott (26. perc: 65:62). Majd a 28. percben a vezetést is átvette (65:66). A Falco egyszerűen képtelen volt gyűrűbe találni, sőt, helyzetbe is alig került. A Szolnok futhatott neki előnyből az utolsó játékrésznek (66:70).

Aztán érkezett egy Horváth-dupla, majd egy Kálmán-tripla  és egy szolnoki időkérés. A Szolnok nem hagyta magát, Rice például zsinórban három triplát dobott. Fej fej mellett haladtak a felek, hol az egyik (35. perc: 83:85), hol a másik csapat (37. perc: 88:87) vezetett. Óriási csata zajlott a pályán, kiélezett végjátékkal. A hajrát azonban jobban bírta erővel a Szolnok (39. perc: 90:95), és végül megnyerte a rangadót.

A Falco remekül harcolt, ám a nagyon erős kerettel, hosszú kispaddal rendelkező, több jobb egyéni teljesítményt felvonultató Szolnok ezúttal jobbnak bizonyult.

Déri Csaba
: - Remek meccset játszottunk egy erős Szolnokkal. Volt esélyünk a győzelemre, ám a harmadik negyedben katasztrofálisan dobtunk, és a hajrá is a vendégeknek sikerült jobban.
Horváth Imre: - Katasztrofális első, parádés második félidőt produkáltunk.
Eredmények:  ASE-Kaposvár 94:75, Albacomp-Dombóvár    104:100. (A SalgótarjánKörmend meccset november 4-ére halasztották.)