Falco-győzelem Nyíregyházán

<b>Nyíregyháza</b> - Elmaradt a bajnokverés szombat este, pedig az NYKK élvonalbeli férfi kosárlabda-csapata közel állt ahhoz, hogy legyőzze a Falcót - ám a bajnok a hajrát jobban bírta.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Az előjelek alapján volt esély a hazai sikerre: a szombathelyiek egyik legjobbjuk, Ivan Perincsics nélkül érkeztek, és meglepetésre Kálmán László sem volt ott a kezdőcsapatban. Persze, a 37. évében járó, húzódással bajlódó karmester így is kapott 34 percnyi játéklehetőséget, ugyanis hamar kiderült: Vida Mátéval nincs győzelmi esélye a vendégcsapatnak. Már a 9. percben zúgott a tíz, tíz kórus, utalva a hazaiak 19:9-es előnyére, amit kiváló dobóteljesítménnyel értek el. Más kérdés, hogy a Falco a negyed végére visszajött a meccsbe, de a második etapban remeklő Booker révén rendre a házigazda tartott előrébb. Kálmán találatával először vezetett a Falco (47:48), és a nagyszünetre is megmaradt a minimális szombathelyi előny.

Amit térfélcsere után többszörösére növelt a címvédő, 54:64-nél úgy tűnt, végleg meglépnek a látogatók. Ekkor magára talált az NYKK, Brane Savic, Farkas és Sitku is belelendült (72:70). A nyíregyháziak egészen 81:73-ig repesztettek, és a játékvezetők részéről rosszindulat sem kellett volna ahhoz, hogy a Farkast megütő Hudsont kiállítsák. Tettéért még csak személyi hibát sem kapott a légiós, Szrecsko Szekulovics viszont rögvest leültette hátvédjét, aki visszatérése után főszerepet vállalt. Előtte még Pankár és Kálmán gyártott sorsdöntő jelentőségű triplát (83:79), majd Borszéki is bevágott egy távolit. A végjátékban pedig az addig észrevehetetlen Horváth dobott be két büntetőt, majd miután Farkas dobása közben a bírók nem láttak szabálytalanságot, három másodperccel a vége előtt ugyanő biztosította be két sikeres büntetővel a vendégek győzelmét.

A hazaiak óriási győzelmi lehetőséget szalasztottak el, részint saját hibájukból: kihagytak 11 büntetőt, és Vrsaljko már a 36. percben kipontozódott. Így a Falco győzelme összességében megérdemelt, ugyanakkor nem lehetett nem észrevenni, hogy a végjátékban olyan segítséget kapott a Falco a játékvezetőktől, amit csak a bajnok kaphat. A meccset amúgy az NYKK megóvta, éppen Hudson elmaradt kiállítása miatt. A nyíregyháziak videofelvétellel igazolhatják a történteket.

Ferenczi Tamás: - Nagyon közel álltunk a győzelemhez, ha jobb százalékkal dobjuk a büntetőket, akkor ezt a találkozót nem veszítjük el.

Szrecsko Szekulovics: - Mindkét csapat remekül játszott, megéreztük Ivan Perincsics hiányát, ráadásul Denis Vrsaljko korán kipontozódott. A végén a helyén volt a szívünk, minden játékosom hozátette a magáét a sikerhez.