Falco-Körmend kosárlabda-mérkőzés - online tudósítás (85:90)

Az utolsó negyed hozta a legnagyobb izgalmakat: a vendégek ismét átvették a vezetést, most azonban már nem engedték ki kezükből. A Falco végig küzdött, ám ez úgy tűnik, ma kevés volt, így a megyei rangadót a Körmend nyerte. Lapunk munkatársát atrocitás érte a csarnokban a mérkőzés után. A Vas Népe tudósítóját leköpte és meglökte egy Falco szurkoló.

Bonyhádi Zoltán

Falco-SZOVA KC Szombathely-MJUS-Fortress Körmend 85:90 (17:23, 30:16, 18:21, 20:30)
Szombathely, Arena Savaria 3000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hartyáni, Hegedűs, Frányó.

Falco-SZOVA KC Szombathely: KÁLMÁN 21/3, Morris 13/3, WILSON 21/9, Kazlauskas 6/6, HORVÁTH 17/6.
Cserék: Jones 4, Feigl -, Borszéki 3/3.
Edző: Déri Csaba.

Körmend: THOMAS 20/9, Kutasi -, Ferencz 13/3, SCOTT 18, ALEKSZEJEV 19.
Cserék: Tóth G. 9/3, Booker 11/3, Hegedűs -, Trummer -.
Edző: Sabáli Balázs.

Lassacskán megtelik az Arena Savaria, egyelőre nyugodt a hangulat, a két rivális tábor szócsatáin kívül semmi rendkívüli nem történt. A bemutatáskor hatalmas ovációval fogadták a csapatokat. Hamarosan feldobás...

Első negyed

1. perc: A Falco hozta el a labdát, Kazlauskas hamar ráemelt egy triplát, a pont elmaradt. A túloldalon Scott a palánk alól volt eredményes: 0:2

2. perc: Alekszejev először szerzett pontokat a Falco ellen, ezúttal a büntetővonalról: 2:4

3. perc: Thomas és Ferencz triplájára Kazlauskas válaszolt a vonal mögül: 7:10

4. perc: Wilson is beköszönt egy hármassal: 10:11

5. perc: Folyamatosan tüzelnek a felek: 15:15

6. perc: Wilson büntetői után: 17:19

7. perc: Déri csaba időt kért

8. perc: Scott ziccerével továbbra is a vendégek vezetnek: 17:23

10. perc: A Falco az időkérés óta nem szerzett pontot: 17:23

2. negyed

11. perc: Alekszejev távoli kosarával: 17:25

12. perc: Első dobásával sikerrel mutatkozott be a Falco csapatában Marcel Jones: 19:25

13. perc: Wilson 9. pontját szerezte: 21:27

14. perc: Sabáli Balázs időt kért, miután a hazaiak 2 pontra zárkóztak fel Jones kosarával: 25:27

15. perc: Morris triplája után: 28:29

16. perc: Először vezet a Falco, Horváth kosara után fault miatt büntetőt is dobhatott: 31:29

17. perc: Körmendi időkérés után továbbra is jobban védekezik a Falco, Morris büntetőivel: 33:29

18. perc: Thomas triplájával kapaszkodik fel a Körmend: 33:32

19. perc: Wilson volt sikeres, majd a kiharcolt büntetőjével: 36:32

20. perc: Ismét beindultak a gólgépek, valódi kosárpárbaj van a pályán: 47:39

Félidei statisztika: A hazaiak legjobb dobója, Donald Wilson már most 17 pontnál jár, ebből 6-ot a triplavonal mögül szerzett. A hármasok egyébként eddig nem igazán mennek egyik oldalon sem: 41%, illetve 33%-kal dobták a csapatok. A körmendiek legjobb dobói Thomas és Alekszejev voltak, mindketten 11 pontot szereztek.

3. negyed

21. perc: Morris pontjaival már 10 ponttal vezet a Falco: 49:39

22. perc: Információink szerint az első félidőben megsérült Feigl Imre, az első diagnózis szerint szakadás, vagy húzódás lehet a bal vádlijában. Alekszejev ziccerével: 49:41

23. perc: Kálmán, majd Thomas kosarai után: 51:43

24. perc: Horváth Zoltán büntetőzött sikeresen, majd az ellentámadásból Scott volt eredményes: 53:45

25. perc: Alekszejev és Thomas pontjai után Déri Csaba időt kért: 53:49

26. perc: Scott kosaraival egészen felzárkóztak a Rába-partiak: 55:53

27. perc: Horváth büntetőzött ismét: 57:53

28. perc: Borszéki bedobta szokásos tripláját: 60:55

30. perc: Wilson már 20 pontos: 65:60

4. negyed

31. perc: Tóth triplájára Morris válaszolt egy duplával: 67:63

32. perc: Horváth és Ferencz újabb pontjaival: 69:65

33. perc: Scott húzta a gyűrűre a labdát, hatalmasat betlizve, azonban a "lepattanót" Booker értékesítette, ezzel kiegyenlítve az állást. A Falco időt kért: 69:69

34. perc: Morris 11. pontja után Alekszejev kísérletezett sikerrel a büntetővonalról: 71:71

35. perc: Ismét a fehérorosz volt eredményes, ezzel a Körmend újra átvette a vezetést. Egyre izgalmasabb a mérkőzés, ahogy fogy az idő: 71:73

36. perc: Déri Csaba időt kért: 73:75

37. perc: Booker pontjaival már 6 pontos a vendégek előnye: 73:79

38. perc: "Soha ne add fel!" kontra "Hajrá-hajrá Körmend!": 75:81

39. perc: Thomas a büntetővonal mögül megszerezte 17. pontját: 76:83

40. perc: Kazlauskas másodszor volt ma eredményes, ezzel 6 pontos. Az utolsó percben a körmendi csapat bebiztosította győzelmét a végig izgalmas találkozón: 85:90

Leköpte egy Falco szurkoló a Vas Népe tudósítóját

Sajnos a mérkőzés után lapunk egyik munkatársát kellemetlen atrocitás érte a csarnokban. Az egyik Falco szurkoló - aki a meccs közben felrúgta az előtte álló reklámtáblát és belépett a játéktérre, ahonnan a biztonságiak terelték ki - odarohant kollégánkhoz és "ki....ott körmendi bérenc" felkiáltással kézzel meglökte, s végezetül leköpte.