Győzelemmel zárta a bajnokságot a Körmend

Körmend – Az alsóházi rájátszást, egyben a bajnokságot a Nyíregyháza legyőzésével fejezte be a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárcsapata.

MTI

Polaroid Lami-Véd Körmend – Marso-Vagép NYKK 100:89 (28:24, 20:21, 29:19, 23:25). – Körmend, 1500 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért, vezette: Forrai, Sabáli L., Németh Cs.

Körmend: FODOR M. 27/12, Ferencz 6/3, Trummer 5/3, HEGEDŰS 9, BANKS 33/6. Csere: Fodor G. 7, Kocsis 8/6, Tóth G. 5, Kiskós -, Sömenek -, Déri -. Edző: Hencsey Tamás.

Nyíregyháza: SZAVICS 14/12, VUJACIC 29/18, Siska 4/3, SITKU 22/6, Z. Helbich 13. Csere: Farkas 1, Nagy K. -, Lekli 5, Mohácsi 1. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3:9. 5. perc: 12:11. 8. perc: 21:21. 15. perc: 35:37. 18. perc: 44:40. 23. perc: 59:52. 25. perc: 63:52. 28. perc: 72:56. 33. perc: 82:72. 37. perc: 93:79.

Kipontozódott: Z. Helbich a 38. percben.

A körmendiek a mérkőzés előtt hosszú felirattal üdvözölték a nézőket: „Köszönjük azoknak, akik egész évben kitartottak mellettünk!” A szurkolók válasza sem maradt el, hosszan, felállva tapsolták kedvenceiket.

A bajnokin jó rajtot vett a Nyíregyháza (3. perc: 3:9), ám Hencsey Tamás időkérése után 9:0-s sorozattal válaszoltak a hazaiak. A nagy tempó a folytatásban sem csökkent, élvezetes csata dúlt a pályán.

Banks a szerdán összeszedett csuklósérülés ellenére 12 pontot termelt az első negyedben, Fodor Márton remekül irányított, míg átellenben Szavics és Sitku is jól teljesített (10. perc: 28:24).

A második játékrészben is végig szorosan tapadtak egymásra a csapatok (15. perc: 35:37). A félidő hajrájában a piros-feketék előtt ugyan felcsillant az elhúzás esélye, ám ekkor több hiba is becsúszott a játékukba, így csak hárompontos fórral vonultak pihenőre (20. perc: 48:45).

A szünet után a Rába-partiak tovább fokozták a tempót, amit a vendégek nem is tudtak tartani – Banks zsákolása után már zúgott is a „tíz, tíz” rigmus (15. perc: 63:52). A vasiak remek védekezésének ellenszerét sem találták a nyíregyháziak, s közben még Banks „sapkákitól” is tartaniuk kellett (30. perc: 77:64).

Az utolsó etapban a triplákat szóró Vujacic révén próbáltak felzárkózni a vendégek, de Fodoréknak minden kosarukra volt válaszuk (37. perc: 93:79). Fodor Márton és Banks vezérletével győzelemmel fejezte be szereplést az alsóházban a Körmend, a bajnokságban pedig a 10. lett.

Hencsey Tamás: Örülök, hogy mind az öt meccsünket megnyertük az alsóházban. Ez volt a legnehezebb, de mi uraltuk a mérkőzést.

Ferenczi Tamás:  Játszottunk egy jó meccset, mindkét csapatnak gratulálok.