Hármat rúgott, mégis kikapott a Debrecen a Bajnokok Ligájában

Hektikus küzdelemben ugyan, de 4:3-ra alulmaradt a Debrecen a Fiorentina ellen Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. Az utolsó percek elképesztő izgalmakat hoztak, még a hajdúsági kapus Vukasin Polekszics is az olasz kaput rohamozta - sikertelenül.

MTI

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

Debreceni VSC-Fioretina (olasz) 3-4 (2-4)
Puskás Ferenc Stadion, 42 ezer néző, v.:
Craig Thomson (skót)
gólszerzők: Czvitkovics (2.), Rudolf (28.), Coulibaly (88.), illetve Mutu (6., 20.), Gilardino (10.), Santana (37.)
sárga lap: Rudolf (28.), Bodnár (81.), illetve Donadel (16.)

Debreceni VSC: Vukasin Poleksic - Bodnár László, Komlósi Ádám, Mészáros Norbert (Szélesi Zoltán, 30.), Leandro - Szakály Péter (Dombi Tibor, 57.), Kiss Zoltán (Laczkó Zsolt, 88.), Varga József, Czvitkovics Péter - Rudolf Gergely, Adamo Coulibaly

Fiorentina: Sébastien Frey - Gianluca Comotto, Alessandro Gamberini, Dario Dainelli (Cesare Natali, 55.), Manuel Pasqual - Mario Santana (Martin Jörgensen, 68.), Marco Donadel, Cristiano Zanetti (Riccardo Montolivo, a szünetben), Juan Vargas - Adrian Mutu, Alberto Gilardino

I. félidő:

2. perc: Varga a 16-os bal oldaláról ívelt át tökéletesen a túl szélen érkező Czvitkovicshoz, aki estében a kapuba lőtt (1-0).
    6. perc: Dainelli keveredett ki a jobb oldalra, élesen középre lőtt labdáját pedig Mutu szép mozdulattal a hosszú sarokba lőtte (1-1).
    11. perc: Vargas 23 méterről "szétforgácsolta" a keresztlécet, a kipattanót az olaszok szerezték meg, így Mutu kapott egy indítást, majd kihozhatatlan helyzetbe hozta az ötösön ácsorgó Gilardinót, aki a tehetetlen Poleksic mellett a bal alsó sarokba passzolt (1-2).
    20. perc: Gilardino nagy harcban megtartotta a labdát a magyar 16-oson belül, majd az érkező Mutu elé tálalt, aki 20 méterről nagy erővel a bal kapufát is "használva" a kapuba bombázott (1-3).
    25. perc: Rudolf lőtt 20 méterről, Frey azonban szögletre tolta a laposan érkező labdát.
    28. perc: Rudolf kergette őrületbe az olasz védőket a vendégek 16-osának bal oldalán, majd egy csel után jobb belsővel védhetetlenül csavart a bal felső sarokba (2-3).
    37. perc: Vargas kapott kitűnő indítás a bal oldalon, középre adását Mutu lőtte kapura, Poleksic nagy bravúrral védett, a kipattanót azonban Santana lekezelte és 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-4).

II. félidő:

48. perc: egy jobb oldali beadás teljesen üresen találta Mutut, de a román támadó mellé csúsztatott.
   67. perc: Czvitkovics lőtt 20 méterről, Frey szögletre mentett.
   77. perc: Dombi beadása éppen Coulibaly elé pattant, aki fordulásból tüzelt, de csak az oldalhálót zörgette meg.
    82. perc: Coulibaly kapott egy "álompasszt" az ellenféltől, egyedül vezethette a labdát Freyre, de a francia kapusba lőtte a labdát.
    88. perc: egy jobb oldalról beívelt szabadrúgás után Coulibaly emelkedett a legmagasabbra, és a kapu bal oldalába fejelt (3-4).

Magyar szempontból álomszerűen indult a találkozó, hiszen Czvitkovics Péter már a második percben betalált, ezzel pedig egy elképesztően hosszú gólcsendet tört meg: magyar csapat legutóbb 1995. november 22-én jegyzett gólt a BL-ben, akkor a Ferencváros-Grasshoppers (3-3) találkozón Nyilas Elek volt utoljára eredményes a magyar együttesből.
 Az álom mindössze négy percig tartott, ugyanis a Fiorentina gyorsan magára talált, így előbb Mutu révén egyenlített, majd újabb négy perc elteltével Gilardino a vezetést is megszerezte a Violáknak. A vendégeket érezhetően feldobta a két gyorsan szerzett gól, Mutu pedig nagy kedvvel futballozott, és egy ritkán látható bombagóllal növelte az előnyt. Herczeg András alakulata ugyanakkor továbbra is megpróbált támadó futballt játszani, Rudolf pedig egy olyan gólt szerzett, amilyet Európa bármelyik stadionjában megtapsolnának. Remek ütemben folyt a mérkőzés, mindkét szurkolótábor eksztázisban buzdította kedvenceit, újabb gólt pedig ismét az olaszok szereztek Santana révén, beállítva ezzel a félidei 2-4-es eredményt.

A fordulást követően már jóval kevesebbet forogtak veszélyben a kapuk, igaz, az iram még mindig óriási volt, de a Debrecen jól tartotta magát. A Fiorentina nem erőltette minden áron a támadásokat - Joveticet be sem cserélte Prandelli mester. Két perccel a rendes játékidő vége előtt Coulibaly egy pontrúgás után eredményes volt, majd őrült rohanásba kezdett a magyar bajnok, még Poleksic is előre ment fejelni, de az egyenlíteni már nem tudott.

-Ha valaki a mérkőzés előtt azt mondja, rúgunk három gólt és ez nem lesz elég a pontszerzéshez, akkor azt nem hiszem el - nyilatkozta Herczeg András, Debrecen vezetőedzője - .Sajnos védekezésben az első játékrészben olyan hibákat követtünk el, amelyeket azonnal megbüntettek. Nem tudtuk megnyerni a párharcokat, ezt pedig kihasználta az ellenfél. A második félidőben jobbak voltunk, felvállaltuk a párharcokat, sajnálom, hogy nem sikerült hamarabb berúgnunk a harmadik gólt, akkor talán sikerült volna a pontszerzés".

- Két olyan csapatot láttam a pályán, amely győzni akart, kiszolgáltuk a közönséget - mondta Cesare Prandelli, a Fiorentina mestere. - Gratulálok a Debrecennek, hiszen 4-2 után sem adták fel, Olaszországban ilyen állásnál gyakran összeesik az a csapat, amely hasonló arányban vesztésre áll. Mutu az elmúlt hetekben nagyon jó munkát végzett, megéreztem, hogy be kell tenni a kezdőcsapatba."

I. félidő

II. félidő:

Az álom mindössze négy percig tartott, ugyanis a Fiorentina gyorsan magára talált, így előbb Mutu révén egyenlített, majd újabb négy perc elteltével Gilardino a vezetést is megszerezte a Violáknak. A vendégeket érezhetően feldobta a két gyorsan szerzett gól, Mutu pedig nagy kedvvel futballozott, és egy ritkán látható bombagóllal növelte az előnyt. Herczeg András alakulata ugyanakkor továbbra is megpróbált támadó futballt játszani, Rudolf pedig egy olyan gólt szerzett, amilyet Európa bármelyik stadionjában megtapsolnának. Remek ütemben folyt a mérkőzés, mindkét szurkolótábor eksztázisbanbuzdította kedvenceit, újabb gólt pedig ismét az olaszok szereztek Santana révén, beállítva ezzel a félidei 2-4-es eredményt.

Herczeg András, Debrecen vezetőedzője:
 - Ha valaki a mérkőzés előtt azt mondja, rúgunk három gólt és ez nem lesz elég a pontszerzéshez, akkor azt nem hiszem el. Sajnos védekezésben az első játékrészben olyan hibákat követtünk el, amelyeket azonnal megbüntettek. Nem tudtuk megnyerni a párharcokat, ezt pedig kihasználta az ellenfél. A második félidőben jobbak voltunk, felvállaltuk a párharcokat, sajnálom, hogy nem sikerült hamarabb berúgnunk a harmadik gólt, akkor talán sikerült volna a pontszerzés".

Cesare Prandelli, a Fiorentina vezetőedzője:
 - Két olyan csapatot láttam a pályán, amely győzni akart, kiszolgáltuk a közönséget. Gratulálok a Debrecennek, hiszen 4-2 után sem adták fel, Olaszországban ilyen állásnál gyakran összeesik az a csapat, amely hasonló arányban vesztésre áll. Mutu az elmúlt hetekben nagyon jó munkát végzett, megéreztem, hogy be kell tenni a kezdőcsapatba."