Három ponttal győzött Debrecenben a Körmend

Óriási csatában, 90:87-ra nyert az MJUS-Fortress Körmend kosárlabda együttese a sereghajtó Debrecen otthonában. A piros-feketéknél a 24 pontos Roy Booker döntő érdemeket szerzett csapata győzelmében.

Vas Népe

DEKE-MJUS-Fortress Körmend 87:90 (17:21, 24:24, 24:22, 22:23). - Debrecen, 300 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kiss, Gál,Szabó.

DEKE: Savic 12/3, Cziczás 15/9, Mali 21/12, Takács 11, Nuhanovic 15. Cserék: Kaluha, Fülöp 4, Gaál 2, Boldizsár 7/3. Vezetőedző: Fodor Péter.
Körmend: Thomas 22/6, Kutasi 5, Ferencz 2, Scott 19, Aliakszejev 14. Cserék: Trummer, Booker 24/9, Fodor G., Tóth G. 4. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Eredmény alakulása: 5. perc: 12-13, 9. p.: 17-21, 15. p.: 31-32, 19. p.: 41-43, 25. p: 57-57, 30. p.: 65-67, 35. p: 76-79.

A körmendieknél Booker nem volt a kezdőcsapatban, ám később beszállva  együttese egyik vezéregyéniségévé vált. Mellette Thomas és Scott dobta a legtöbb pontot a vasiaknál az első félidőben.  Jó ideig  a DEKE futott az öt-hat ponttal meglépő vasiak után, de a 14. percben sikerült egyenlítenie (30:30). Sőt, később néhány ponttal át is vette a vezetést a hazai csapat, ám a félidő mégis négypontos körmendi vezetéssel zárult (41:45). A hazaiaknál a mérkőzés előtt beeső új játékos, Brane Savic jól debütált, igazi karmesterként irányította a Debrecen csapatát. Nemcsak az  eredményjelző, a statisztika is hasonló mutatókat jelzett mind a két csapatnál, kiélezett izgalmas csatát hozott az első két negyed.

A harmadikban a Körmend kapott jobban lábra, ám a DEKE néhány kivételesen szép akció után 57:57-nél újra utolérte ellenfelét (26. perc).  A  kemény, pattogós debreceni védekezéssel egy darabig nem tudtak mit kezdeni a körmendiek. Tóth Gergely szép centerezése után Savic és Gaál révén átvette a vezetést a DEKE (63:61), ám néhány hazai baki nyomán  sorozatban jutottak büntetőhöz a vendégek, s ezeket többnyire ki is használták.

A negyedik negyedben újra a Körmend ragadta magához a kezdeményezést  (68:74), de Takács és a kínai figurából betaláló Mali, illetve Savic kosarával újra fordult a kocka (76:74). A véghajrát Scott zsákolása és Booker triplája vezette be, a debreceniekből büntetőkből és a megtáltosodó Mali két triplájával tartották az egál közeli eredményt (39. perc: 86:87). Az utolsó momentumokat a  sorozatban kihagyott DEKE-büntetők jelentették, míg a Rába-partiak Scott  révén megtartották a minimális előnyt.

Elég nagy meglepetésre a nyeretlen sereghajtó otthonában végig kiélezett mérkőzésen alig-alig sikerült nyerniük a körmendieknek

Fodor Péter:
  - Nem éltünk a lehetőséggel. Összességében elégedettnek kellene lennem a játékunkkal, de a vége megint pár hibáról szólt, így elment a meccs.

Sabáli Balázs: - Van Isten! Majdnem sikerült megverni magunkat, de végül mégis győzni tudtunk. Egyelőre csak a győzelemnek tudok örülni.