Hengerelt a Falco, 34 pontos előny a Magyar Kupában (101:67)

Nem csak simán győztek a sárga-feketék, de szó szerint leamortizálták a Tisza-partiakat a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Jól védekezett a Falco, igazi csapatként küzdve megérdemelten harcolta ki a tetemes előnyt.

zaol.hu

Falco-SZOVA KC Szombathely-Szolnoki Olaj 101:67 (28:11, 27:29, 17:23, 29:14)
Szombathely, Arena Savaria, 2300 néző, Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Benczur, Gorka.

Falco: KÁLMÁN 23/9, FRAZIER 21/6, Pankár 4, KAZLAUSKAS 16/6, DIES 12.
Cserék: Szanati 3/3, WILSON 19/9, Borszéki 3, Horti B.
Edző: Nikola Lazics.

Szolnok: Kelly, Fodor M. 2, Vesztergom, RICE 31/18, BARRO 14.
Cserék: Váradi K. 5/3, Alekszics 2, Grebenár 5, Báder 8, Szabó P.
Edző: Pór Péter.

1. negyed

1. perc: Barro és Dies ugrott a labdáért, a Szolnok támadhatott először. Rice-nak köszönhetően egy hatalmas zsákolással nyitottak a Tisza-partiak: 0:2

2. perc: Sikeres labdaszerzést követően megszületett az első hazai kosár, Dies volt eredményes: 2:2

3. perc: Kicsit idegesek a felek, több hiba mindkét oldalon. Frazier hármasával azonban már a Falco vezet: 5:2

4. perc: Frazier ellen faultoltak, büntetőiből azonban csak egyet siekrült pontra váltani. Az egykori falcós Váradi Kornél a pályán: 6:2

5. perc: Ügyes Frazier-Kálmán összjáték, amelynek eredménye három pont tempóból: 8:4

6. perc: Kazlauskas is beköszönt, szintén triplával. A vendégek sorra rontják el helyzeteiket, Pór Péter időt kért: 11:4

7. perc: Passz passz után, még követni is nehéz... Frazier felemelte, az újabb triplával már tíz pont az előny: 14:4

7. perc: Barrow büntetőivel törte meg a piros-feketék kosárcsendjét. Folyamatos a szolnoki rotáció: 16:6

8. perc: Előbb Frazier, majd a túloldalon Váradi önzőzte el feleslegesen. Dies hatalmasat küzd a palánk alatt, újabb büntetőhöz jutva. Szanati a pályán: 20:8

9. perc: Kálmán hozta fel a labdát, aztán egy majdnem túlpasszolgatott támadás végén szinte lehetetlen helyzetből talált be. Nem meglepő, ismét hárompontossal: 23:8

10. perc: Amit az előbb nem próbált meg, az most sikerült Szanatinak, újabb hazai triplával már: 26:8

10. perc: Báder Márton a pályán, hatalmas szombathelyi füttyszó kíséretében. Grebenár büntetőivel az első negyed eredménye is kialakult: 28:11

2. negyed

11. perc: Ezúttal Kazlauskas tüzelt, azonban hiába. A túloldalon Barro harcolt ki büntetőt, azokat értékesítve: 28:13

12. perc: Előbb Kelley ugyan elküldte emberét, azonban Báder ellépte magát. Falcós részről ováció kísérte. Még mindig sokat hibáznak a vendégek, Barro ellen is lépést fújtak: 32:15

13. perc: Dies is betalált távolról. Pór Péter ismét időt kért: 34:15

14. perc: Dies büntetőt hibázott, azonban Borszéki megmentette a labdát, ami Kálmánhoz kerülve ismét triplát ért. Húsz pont felett a hazai előny: 37:15

15. perc: Báder harcolt ki büntetőt. Hatalmas füttyszó kíséri... 37:17

16. perc: Fraziert kosárra törve Barro is csak szabálytalanul tudta megállítani. Büntetőit értékesítette: 40:17

17. perc: Borszéki ziccere is faultot ért, így a 2 pont mellé dobhatott egy büntetőt is: 43:17

17. perc: Kazlauskast Rice állította meg visszahúzva. "Szándékos-gyanús" eset... A litván később kosárra törve ismét faultot harcolt ki, ezúttal Barro ellen. A kosár jó, büntető szintén: 46:17

18. perc: Kálmán ellen szabálytalankodtak. Büntetői sikeresek, Szabó Péter váltotta Fodor Mártont: 48:19

19. perc: Miközben áll az egész aréna, Kálmán dobhat büntetőt. Horti jön a pályára, Borszéki helyett: 50:22

19. perc: Báder-büntető a szokásos füttyszóval: 50:24

20. perc: Wilson látványos zsákolásával kezdődik a félidő utolsó perce, ami Rice hármasával folytatódik: 52:27

20. perc: Az újabb Rice-tripla után Nikola Lazic időt kért: 52:30

20. perc: Kálmán emberről dobott triplája az ötödik volt hazai oldalról, a félidő 25 pontos szombathelyi előnnyel zárult: 55:30

Félidei statisztika:

A triplák dobószázaléka elég beszédes: míg a Falco 58 %-kal hinti a hármasokat, addig az Olaj mindössze 21 %-kal talál be.

Hasonló mondható el a két pontosok terén is: 57 %, illetve 33 %.

Lepattanózásban a vendégek jobbak egyelőre: 17:19.

A személyi hibák aránya is viszonylag kiegyenlített: hazai oldalon 8, a vendégeknél 11 fault szerepel.

3. negyed

21. perc: Rice mellet repült el Kazlauskas, így az utolsó pillanatban ráemelt tripla sikeresen landolt: 57:33

22. perc: Rice ellen fújtak támadót, majd Frazier hagyott ki egy hárompontos-kísérletet: 57:33

23. perc: Úgy néz ki, az öltözőben maradt a Falco, csak faulttal tudták megállítani Vesztergom Zsoltot: 57:33

24. perc: Wilsont játszották üresre, Kazlauskas asszisztja után sikeres hárompontos: 60:33

24. perc: Szanati került gyanús körülmények közt hosszú másodpercekre a földre, a sípszó azonban elmaradt: 60:35

25. perc: Ismét egy sikeres Wilson-hármas, majd Bádert lecserélték. Barro zsákolt: 63:40

26. perc: Dies megszerezte 12. pontját, majd a túloldalon Rice bütnetőzhetett: 65:42

26. perc: Wilson harmadik tripláját szerezte: 68:42

27. perc: Láthatóan több a hiba most a Falcónál, azonban az előny még így is jelentősnek mondható. Hazai időkérés: 68:47

28. perc: Fraizert ziccer közben faultolták, büntetőit pontra váltotta: 70:47

29. perc: Jó védekezés után ügyetlen támadás. Mindezt kétszer egymás után, hazai szemszögből: 70:49

30. perc: Aleksic játszotta be Barronak, aki könnyű kosarat szerezve szépített. Pankár ziccerből szerzett kosarával a harmadik negyed után: 72:53

4. negyed

31. perc: Egy ismét "agyonügyetlenkedett"  hazai támadás végén Frazier büntetőt harcolt ki: 74:53

31. perc: Frazier szerzett labdát, majd egyedül végigszaladva a pályán hatalmasat zsákolt: 76:53

32. perc: Keményen és jól védekezik most a Falco. Szolnoki időkérés: 76:53

33. perc: Sikeres támadólepattanót követően Kazlauskas kihagyta a kihagyhatatlant, azonban Frazier faultot harcolt ki: 79:53

34. perc: Wilson labdaszerzését követően a támadást már elkapkodta a Falco. Kálmán azonban labdát szerzett, majd Fodor Márton kipontozódott. Kazlauskas régi önmagát idézve"triplát lőtt": 82:53

35. perc: Rice büntetőzött eredménnyel: 82:56

35. perc: Báder faultolt Kálmánnal szemben, kivívva ezzel a népharagot, majd Pankár szerzett kosarat: 84:58

36. perc: Wilson hatásos zsákja után szolnoki időkérés: 86:58

36. perc: Zeng a lelátó: "Nagy-Falco hozd el a kupát!"

36. perc: Wilson büntetőzik sikeresen, így már 30 pontos a szombathelyi előny: 88:58

37. perc: Ismét Wilson eredményes, hogy hogyan sikerült begyötörnie, talán még ő sem tudja: 90:60

37. perc: Litván bomba, ezúttal is hármat ért: 93:60

38. perc: Kálmán áll a büntetővonalnál, nem hiába: 97:63

38. perc: Wilson szerzett labdát, majd végigrohanva önzetlenül bejátszotta Kálmánnak: 99:63

39. perc: Kazlauskas büntetőivel már 100 felett a Falco: 101:65

40. perc: Az utolsó percben már csak Báder talált be, így is tetemes a Falco előnye: 101:67