Kecskeméten nyert a Körmend az alsóházi rájátszásban

Kecskemét - Az alsóházi rájátszás második fordulójában a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárcsapata a légiósok nélkül felálló Kecskemétet <em>Banks</em> vezérletével öt ponttal verte idegenben.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Kecskemét-Polaroid-Lami Véd Körmend 86-91 (27-20, 15-27, 23-16, 21-28), Kecskemét, 500 néző. Vezette: Kiss L., Farkas, Pozsonyi.

Kecskemét: Tóth P. 22/6, Horváth Á. 27/12, Molnár A. 4, Szabó Zs. 15/3, Horti 8. Csere: Kovács Á. 4, Tornóczky 6/6. Megbízott edző: Forray Gábor.

Körmend: Fodor M. 12/6, Fodor G. 13/6, Ferencz 8/6, Banks 37/6, Tóth G. 1. Csere: Trummer 15/9, Kocsis T.  5/3, Hegedűs. Megbízott edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-10., 13. p.: 32-34., 23. p.: 44-51. 33. p.: 72-77., 38. p.: 77-76.

Az első negyed végére elaludt a vendég alakulat, addig fej fej mellett haladt a két csapat. A hazaiaknál Horváth Ákos és Tóth Péter, a vasiaknál Banks és Fodor Gergely termelte a pontokat.

A második etapban triplaesőt zúdított a Körmend az Univerre: ötször is pontosan célzott távolról vendégcsapat. A Kecskemét próbálta követni – már ami a triplákat illeti – ellenfelét, de meg sem közelítette őket, labdájuk rendre célt tévesztett.

A szünetet követően fordult a kocka: az Univernek jöttek be szép sorban a triplák így a 26. percben már 55-52 állt az eredményjelzőn. A befejező felvonás is a „Kinek mennek jobban a hármas dobások?” jegyében zajlott, a legnagyobb izgalmak a meccs végére maradtak.

Másfél perc volt hátra 80-80-as állásnál. Trummer triplájára Tóth Péter válaszolt, Ferencz hármasára azonban senki nem tudott felelni a hazaiaktól. Az Univer innentől foultokkal próbáltá elérni, hogy újra támadást szőhessen. Szőtt is, de azok befejezése nem a saját szájuk íze szerint alakult, így győzelemmel indulhatott haza a Körmend.

Mestermérleg:

Forray Gábor: Nagy szívvel játszott mindenki, de ennek a csapatnak a túl gyors Banks még nagy falat.

Hencsey Tamás: Összességében mi uraltuk a mérkőzést, jobban érvényesült az akaratunk. A lényeg azonban a zónánkban volt, ezzel nyertünk.