Kétpontos Körmend-vereség Sopronban

Szoros végjátékban 94:92-re maradt alul a MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata Sopronban.

Vastag Nándor

A körmendieknél Mikalaj Alekszejev bokasérülése nem jött rendbe, így a fehérorosz center a kispadon csak civilben foglalt helyet.

Nagy lendülettel kezdett a Sopron, igyekezett már a mérkőzés elején kezébe venni az irányítást (3. perc: 9:4). De a mintegy 500 piros-fekete drukker által hajtott vasiak nem engedték ellépni riválisukat, az első negyed közepén még a vezetést is átvették (12:13). Ezután fej fej mellett haladtak a csapatok egészen a játékrész hajrájáig (19. perc: 22:20), amikor is könnyű kosarakat szerezve meglépett a házigazda, de Hegedűs triplája kissé csökkentette a hátrányt (10. perc: 27:23). A soproniak a második etap elején villámrajtot vettek, kihasználva, hogy a vendégek igazi 5-ös center nélkül álltak fel (12. perc: 32:23). Sabáli Balázs időkéréssel rendezte a sorokat, és a folytatásban sikerült is csökkenteni a hátrányt (15. perc: 38:32). Azonban a hazaiak kevesebbet hibáztak támadásban, így a félidőben kilenc ponttal vezettek (20. perc: 50:41).

A fordulás után Szabó egy duplával és egy triplával köszönt be, de Booker is elkapta a fonalat zsinórban hét pontot szerzett (23. perc: 55:48). A Rába-partiaknak közelebb azonban nem sikerült férkőzniük ellenfelükhöz, mert az amerikainak nem akadt társa, ráadásul a másik oldalon Richardson remekül teljesített (26. perc: 63:54). De Bookert sem lehetett tartani, vezérletével a harmadik negyed utolsó percében egy kosárnyira zárkózott fel a Körmend, s végül ötpontos hátránnyal készülhetett az utolsó felvonásra (30. perc: 73:68).

Ami gyors vasi egyenlítéssel indult, de a soproniak három triplával válaszoltak (33. perc: 82:73). Az izgalmak fokozódtak, mert a piros-feketék szigorítottak védekezésükön és kiegyenlítettek (37. perc: 82:82). A végjátékban potyogtak a kosarak, de a Körmend ötpontos hátrányból (38. perc: 89:84) is visszakapaszkodott (40. perc: 91:89).

Öt másodperccel a vége előtt, 94:91-nél Brooks büntetőt hibázott, majd Bookert faultolták. Az amerikai az első büntetőt bedobta, míg a másodiknál Scott leszedte a lepattanót, de nem sikerült kosarat dobnia. A hatalmas szívvel küzdő Körmend nem érdemelt vereséget – a szerencsésebb csapat nyert.

Soproni KC – MJUS-Fortress Körmend 94:92 (27:23, 23:18, 23:27, 21:24). – Sopron, 1800 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Ádám, Király.
Sopron: RICHARDSON 24/9, Molnár A. 9/9, BROOKS 20/6, SZABÓ 17/9, KNIGHT 21. Csere: Pojbics 3/3, Gombás - , Keresztes - . Edző: Meszlényi Róbert.

Körmend:
Thomas 16/6, Fodor G. 8, FERENCZ 13/9, Scott 13/3, TÓTH G. 10/3. Csere: Hegedűs 3/3, BOOKER 29/9, Trummer - . Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9:4. 5. perc: 12:13. 9. perc: 22:20. 12. perc: 32:23. 15. perc: 38:32. 17. perc: 43:32. 23. perc: 55:48. 26. perc: 63:54. 29. perc: 68:65. 33. perc: 82:73. 37. perc: 82:82. 40. perc: 91:89.

Kipontozódott:
Molnár A. a 39. percben.

Sabáli Balázs: - Belementünk egy rohanós meccsbe, ami nekünk kevésbé fekszik. Sajnos három kritikus hárompontost hibáztunk.

Meszlényi Róbert: - Ilyen kiélezett mérkőzésre számítottam, melyen döntőnek bizonyult, hogy volt több vezéregyéniségünk.