Kiütötte a Kecskemétet a Falco

Kecskemét - Volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor 30-nál is nagyobb különbséggel vezetett a Falco kosárlabdacsapata Kecskeméten, a vége 85:62 lett a sárga-feketéknek.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Kecskeméti KSE–Falco Szova KC Szombathely 62–85 (18–23, 12–18, 9–29, 23–15). - Kecskemét, 1200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Kapitány, Gorka.

Kecskemét:  Wittmann 12, Marciulionis 2, Dale 10, Dénes - , Johnson 8. Csere: Bencze 7, BOLICS 19/3, Tóth N. 4. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Falco: Kálmán 13/3, Wilson 11/3, MORRIS 13/6, KAZLAUSKAS 14/9, HORVÁTH Z. 28. Csere: Borszéki 6/6, Feigl - , Krasznai -, Pankár - , Hajmásy - , Szanati - , Kiricsi - . Edző: Déri Csaba

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 24. perc: 34–49. 33. perc: 45–75. 37. perc: 54–82.

Kipontozódott: Kazlauskas a 34. percben.

A harmadik negyedben kecskeméti szempontból rosszabbodott a helyzet, aminek a mintegy busznyi vendégszurkoló nagyon örült. Bár a hazaiak távolról képtelenek voltak kosárba találni, rendre ezt erőltették. Így aztán alaposan megkönnyítették az amúgy is jól játszó vasiak dolgát. Szépen hízott a vendégelőny, a 23. percben 49:32, a 27.-ben már 57:37 volt az állás. Az első - s mint kiderült az egyetlen - hazai triplát a 34. percben(!) Bolics dobta. Előtte már 73:39-re ment a Falco...

A vége csak azért lett szoros, mert Déri Csaba a teljes cseresorát pályára küldte. Megérdemelt, könnyed győzelmet aratott Kecskeméten a Falco, amelyhez nagyban hozzájárult az, hogy 27 triplakísérletből egy volt pontos hazai oldalon. A válogatott Tóth Norbert például kilenc alkalommal próbálkozott. A hazai vezérszurkolók állítják: fél kézzel is betaláltak volna egyszer...

Sztojan Ivkovics: – Nagyon nem mentek ma a dobásaink és ez befolyásolta számunkra a mérkőzést. Bőven van még mit javítgatnunk.

Déri Csaba: – Jó hetünk volt, nyertünk otthon a Nyíregyháza ellen és most Kecskeméten is. Az első félidei védekezésünk döntötte el a mérkőzést. Ha ebben a szellemben megyünk tovább, sok sikerünk lesz még.

További eredmények: Kaposvár-Salgótarján 98:75, Sopron-Albacomp 103:98, Dombóvár-Szolnok 87:84, Nyíregyháza-Pécs 71:87, Debrecen-Paks 80:97.