Kosárlabda: negyedszer bajnok az Atomerőmű

Pécs - Az Atomerőmű másodszor is győzött a Pécsi VSK otthonában, ezzel 3-0-ra megnyerte kedden a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjét, és fennállásának negyedik bajnoki aranyérmét hódította el.

MTI

A paksi Atomerőmű SE játékosai ünnepelnek, miután a férfi 84-70-re győztek Pécsi VSK Pannon Power ellen a kosárlabda NB I bajnoki döntő harmadik összecsapásán a pécsi sportcsarnokban, s ezzel negyedik alkalommal lettek bajnokok. MTI Fotó: Kálmándy Ferenc

Eredmény, 3. mérkőzés:

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE 70-84 (16-16, 16-24, 22-23, 16-21)

Legjobb dobók: Wittmann 21, Kelley 15, Aleksic 14, illetve Gosa 23, Gulyás 13, Johnson 12, English 11, Kiss 11, Williams 10

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé végeredménye: 3-0 az Atomerőmű javára.

Bár a fináléban 2-0-ra vezető paksiak csak a 4. percben találtak először a gyűrűbe, a nyitónegyed végére a veterán Gulyás Róbert vezetésével mégis sikerült kiegyenlíteniük. Mivel az első bajnoki aranyérmére hajtó, alapszakaszgyőztes pécsi csapat - amelyben Thomas Kelley és a 40 éves Dragan Aleksic vitte a prímet - a következő öt percben csak 2 pontot hozott össze, hamarosan már 18-25 állt az eredményjelzőn. Charles Gosa jóvoltából tovább nőtt a vendségek előnye, a félidőben 32-40 volt az állás.

érfélcsere után Michael English kosarával már 10 pontra nőtt a különbség, ám Wittmann Krisztián tripláját követően ismét "lőtávolon belül" volt az Pécs (42-44). A Lauber Dezső Csarnok közönsége azonban nem sokáig örülhetett, mivel Gosa újabb találatai révén ismét kialakult a "közte tíz" (43-53). Az 52-63-ról induló zárószakaszban Wittmann hármasával még egyszer hat pontra feljött a hazai alakulat, ám a hátralévő időben már a paksiak akarata érvényesült. A tolnai gárda "söpréssel", 3-0-ra nyerte a finálét, és - 2002, 2005 és 2006 után - fennállásának negyedik bajnoki címét szerezte meg.

"Megmutattuk, hogy ebben a pillanatban mi vagyunk a legjobbak" - nyilatkozta Dzunics Braniszlav, a bajnok Atomerőmű szakvezetője.

"Büszke vagyok a srácokra, soha rosszabb ne legyen..." - mondta Stojan Ivkovic, a Pécs vezetőedzője.