Magabiztos Falco-kosárgyőzelem Salgótarjánban

A kosárlabda NB I-ben a Falco győzelmét egy pillanatig sem fenyegette veszély Salgótarjánban, a sárga-feketék 19 ponttal, 106:87-re győztek.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Salgótarjáni KSE - Falco-SZOVA KC Szombathely 87:106 (16:30, 26:32, 24:41, 21:23) - Salgótarján,  800 néző,  NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette:Benczur Tamás,, Frányó Péter, Makovsky Szabolcs

Falco: Kálmán 16/3, Fraizer 22/9, Pankár 7/3, Kazlauskas 17/, Dies 15. Csere: Wilson 13/6, Borszéki 13/9, Horti, Hajmásy, Kiricsi. Edző :Nikola Lazics

Salgótarján: Barlow 23/9, Hartvich 7/3, Gorski 17/3,Sirutavicius 18/12, Vavra 7/3, Csere:Gaál, Bajramovics 8/3, Sebők 7/3, Kiss K.. Edző: Déri Csaba

1. negyed.

2.. perc:  5:5 gyors kosárváltás az első percekben

3. perc:  Tapadnak hazaiak 7:9

4. perc :10.14 az eredmény és  hazai időkérés

5.perc : Megnyugató előny 10:17

6.perc: Akadozik a Falco támadógépezete 12:19

7. perc Még mindig a kezdő ötössel játszik a Falco, de nem sikerül jelentős előnyhöz jutni : 14:19

8. perc  Kazlauskas triplája elsüllyed  14:22

9. perc. Pankár plusz egy dobása nem jó, de nálunk marad a labda, ám Kazlauskas triplája kimarad 14:24

10. perc időt kér Lazics mester időt kér, állandósul a 10 pontos vezetés  16:26

Az első negyed végére tekintélyes a Falco előnye 16:30

2. negyed

1.perc  Kazlauskas helyett Wilson, Pankár helyett Borszéki  a pályán, Wilson triplával nyit 19:33

Egy perc alatt már a második Wilson triplát jegyezhetjük 19:36

2.perc. Borszéki is hármassal köszön be, de jön rá a  hazaiak válasza: trojka 22:41

3. perc Nem védekezik a Falco 26 :41

4. perc Szerencsére jól dobja a hármasokat, újabb Borszéki tripla 26:44

5. perc Vavra a támadó idő utolsó másodpercében talál be 29:44

6. perc. Kazlauskas büntetőkből eredményes 29:46

7. perc Fraizer iól büntetőzik, majd labdát csen 31:50

7. perc Időkérés  hazaiknál, Borszéki keze nem remeg 31:53

8. perc nem megy távoli dobás a salgótarjániaknak, Kálmánnak annál inkább 31:56

9. perc Kálmán büntetőkből is betalál 34:58

Lazics mester egy Wilson elleni fault miatt reklamál, hiába

10. perc az utolsó támadás a hazaiaké hármassal szépítenek 42:62

A hazaiaknál Sirutavicius 16, Barlow 12, Hartvich 7 pontot dobott,  A Falco legeredményesebb dobói: Kazlauskas 14, Kámán 13, Borszéki, 11, Fraizer 10 pont

A második félidő

3. negyed

1. perc Húsz pont a Falco előnye, de nem halkul  a hazai szurkolók hangja 44:64

2.perc Távolrólt talált be a Salgótarján, erre válasz Fraizer 2 büntetője 47:68

3. perc Fraizer széndékos gyanús faultja, miután elrontja az egy-egyet, és már 4. csapathibánál tart  a Falco 49:69

4. perc nem sikerülnek a távoli dobások, de Kálmán megoldja a helyzetet egy középtávolival 52:71

5. perc Dies ismét a pályán ,lepattanót szed, bedobja, a következő támadásnál büntetőket harcol ki 55:74

6. perc Már mindkét csapatnál öt személyi hiba a táblán  57:75

7. perc Hazai időkérés és törlés a pakettán, küzdelmes mérkőzésen zúg a hazaiak kórusa: "soha ne add fel!" 57:77

8. perc  Kálmán dühöng: Dies ziccerben, falult, de  így is  kétpontos a támadás 57:81

9. perc Lazics kéri magához fiait, mert kétszer is eladta a labdát a Falco, könnyű kosarakat szerez a Salgótarján 64:81

10. perc Kálmán pihen, Szanati a pályán, újabb eladott labda 66:83

A harmadik negyed végére ennyi marad az eredmény

4. negyed

1. perc Továbbra is alacsony szerkezetben a Falco: Szanati, Fraizer, Pankár, Wilson és Dies a pályán 66:85

2. perc Kimaradnak a hazai dobások, a Falco ismét távolodik 66:87

3. perc Fraizer felel egy hazai trojkára 69:90

4. perc Szanati jól védekezett, az amerikai irányító Eddy sikertelenül tör be, állandósul a 20 pont feletti Falco vezetés 73:95

5. perc Wilson betörés után jön Gorski válasza, majd Dies palánk alatt eredményes 75:99

6. perc Wilson büntetője a Falco 100. pontja 75:100

7. perc Kaslauskasnak int Lazics: már nem kell visszamenned 78:100

8. perc Négy magyar és Wilson a Falco ötösében, már nincs sok hátra, Pankár is hármast dob 79:103

9. perc Már a cseresor játszik, és Krasznai is leült  a cserepadara 83:103

10. perc salgótarjáni zsákolással  itt a vége 87:106