Megszorongatták a Körmendet Óbudán

<b>Budapest</b> - Az NB I B keleti csoportjában vitézkedő Óbudai Kaszások otthonában az utolsó negyed remek játékának köszönhetően a Polaroid-Lami-Véd kosárlabdacsapata tizennégy ponttal nyert, és így bejutott a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Óbudai Kaszások – Polaroid - Lami-Véd – Körmend 75-89 (17-23, 24-16, 22-24, 12-26), Kaszás Csarnok, Budapest 300 néző V: Makovsky, Fekete

Óbudai Kaszások: Losonczy 9/6, NAGY 15/12, Tóth 4, Mike 3/3, TIBA 14 Csere: SZÖKRÉNY 10, Hutlassa 3/3, Korona 6/3, Csorba 9/3, Gáspár 2  Vezetőedző: Dr. Ránky Mátyás

Körmend: FODOR G. 14, Ferencz 3/3, TRUMMER 17/9, DeWitz 23, Hegedüs 6 Csere: Kocsis 7, TÓTH G. 16, Kiskós 1, FODOR M. 2 Vezetőedző: Peter Stahl

Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-9. 7. p.: 11-17. 12. p.: 17-28. 18. p.: 31-32. 26. p.: 55-50. 29. p.: 57-61. 35. p.: 70-79. 38. p.:75-82.

Kipontozódott: Ferencz 36. p.,

Mestermérleg:

Dr. Ránky Mátyás: – Jól játszottak, nagyot küzdöttek a fiúk, szinte a maximumot adták. A végére elfogyott az erő, ez okozta a nagy arányú vereséget.

Peter Stahl: – Nehéz helyzetben voltunk, sokan betegek, sérültek a csapatból. Emiatt volt, hogy csak a 4. negyedben dőlt el a meccs. De látszott, hogy győzni akartak a játékosaim, és győztek is.

Az NB I B keleti csoportjának élvonalába tartozó Óbudai Kaszások eddigi legjobb eredményüket érték el azzal, hogy a Magyar Kupa legjobb 16 gárdája közé verekedték magukat. A hatszoros kupagyőztes Körmend viszont nem túl jó előjelekkel érkezett a főváros III. kerületébe.

George Banks a héten gyengélkedett, le sem vetkőzött a meccsre. Bemelegített, de nem volt egészséges Fodor Márton, Fodor Gergely és Hegedüs Gergely sem, de még is váratlan volt, hogy a B csoportos gárda szinte végig nyílttá tudja tenni a találkozót.

A Körmend csak az utolsó negyedben döntötte el a továbbjutás sorsát, és jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé.