Mogyorósy emléktorna: biztos körmendi győzelem

A VII. Mogyorósy Szilárd emléktorna első játéknapján a MJUS-Fortress Körmend kosárcsapata biztosan nyert a Fürstenfeld ellen, és a vasárnapi döntőben a ZTE-t legyőző Oberwarttal találkozik.

Vastag Nándor

MJUS-Fortress Körmend – Fürstenfeld Panthers 86-73 (25-19, 24-13, 25-24, 12-17). - Körmend, 500 néző, vezette: Tóth K., Török Z., Németh A.

Körmend: Ruják 7/3, NÉMETH 15/12, Ferencz 4, BELL 13/3, TOWNES 19. Csere: Mladenovic 9/3, Sonyák 6/6, Dávid 6, Cseh 7/3, Sömenek -, Csapay -. Edző: Sabáli Balázs.

Fürstenfeld: O’ NEIL 16/12, BURNETTE 29/3, Graf 4, Payton 8, Ware 10. Csere: Radakovics -, Weber 6, Richter -, Leitgeb -. Edző: Gerald Vogler.
Kipontozódott: Ware a 32. percben.

A találkozó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a fiatalon elhunyt kosárlabdázóra, Orosz Lászlóra. A Körmend jó külső dobásokkal - melyből Németh két triplával vette ki a részét - már a meccs elején ellépett riválisától (5. perc: 13-8), s az ekkor kialakult különbséget az első negyed végéig jól őrizte.

A második etap elején viszont sorra maradtak ki a hazaiak távoli dobásai, ám a védekezésre azért nem lehetett panasz. A negyed második felében aztán beindult Townes és Bell is, így a szünetig a körmendi előny majdnem 20 pontosra hízott (20. perc: 49-32).

A fordulás után a jól küzdő Fürstenfeld csökkentette hátrányát (26. perc: 58-47), azonban a harmadik etap vége is a piros-feketéké volt (30. perc: 74-56). A negyedik felvonásban Németh, Bell és Townes már nem is játszott, ennek ellenére a házigazda irányította a játékot (37. perc: 82-69), és biztos győzelemmel jutott a torna döntőjébe.

A másik meccsen az Oberwart (Legjobb dobók: Shaw 21, Artner 14/6.) 59-55-re nyert a Kis Attila-Patonay Imre edzőpáros által irányított, fiatalok alkotta ZTE (Ld.: Vertetics 17/9, Kinter 13.) ellen.

A torna vasárnapi játéknapján - melynek programja az osztrákok kérésére módosult - a harmadik helyért (15.00) ZTE-Fürstenfeld, az elsőért (17.00) Körmend-Oberwart mérkőzések lesznek.