Pannon-kupa: a magyar kosárlabda-válogatott nagy küzdelemben nyert a finnek ellen

Körmend - A XV. Radisson Birdland Pannon-kupán második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Magyarország – Finnnország 95:89 (18:26, 19:19, 31:30, 27:14). – Körmend, 600 néző, válogatott felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Győrffy, Kiss L.

Magyarország: FODOR M. 16/12, NÉMETH 8/6, KÖRTÉLYESI 16/6, Kámán 11/9, Lóránt 5. Csere: HORVÁTH Z. 12/3, Hanga 1, Trepák 4, Vojvoda 9, HORVÁTH Á. 13/6. Szakmai igazgató: Mészáros Lajos.

Finnország: KOPONEN 26/12, Rannikko 6/6, Huff 14/12, Muurinen 8, MÖTTÖLA 19/6. Csere: Kotti -, Koivisto -, Haanpaa -, Nikkila 4, Virtanen 7/6, Lee 3, Iisalo 2. Szövetségi kapitány: Henrik Dettman.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3:8. 5. perc: 13:14. 8. perc: 16:21. 13. perc: 25:30. 16. perc: 28:41. 23. perc: 47:49. 25. perc: 50:57. 33. perc: 77:75. 36. perc: 87:77.

A pénteki nyitónap két győztesének – a magyarok a svédeket 95:62-re, a finnek a hollandokat 88:75-re múlták felül – mérkőzését a vendégek kezdték jobban, a center Möttöla pontjaival gyorsan kisebb előnyre tettek szert (3. perc: 3:8). Az első negyed közepén sikerült minimálisra csökkenteni a hátrányt (5. perc: 13:14), azonban Hangáék sok hárompontos kísérletet hibáztak, így ismét leszakadtak (18:26).

A második etapot 7:0-val nyitották a mieink, ám utána újra rengeteg hiba, főleg technikai csúszott a játékukba – ezt kihasználva elhúztak a finnek (16. perc: 28:41). Ezután állandósult a különbség, ám Fodor Márton a félidőt jelző dudaszó előtt közvetlenül triplát dobott, így sikerült tíz ponton belülre kerülni (20. perc: 37:45).

A fordulás után szigorított védekezésén csapatunk, támadásban pedig Fodor Márton és Németh is jól belőtte magát, így egy kosárra csökkent a különbség (23. perc: 47:49). Az ellenfél azonban Huff és Koponen hármasaival újból növelte vezetését (25. perc: 50:57), és a hét pont meg is maradt a harmadik etap végéig (68:75).

Az utolsó felvonás elején 9:0-s sorozatot produkáltak Körtélyesiék, s először vettük át a vezetést (33. perc: 77:75). Ellenállhatatlanul játszott ekkor válogatottunk, a finneknek esélye sem volt a fordításra (36. perc: 87:77). A magyar csapat nagy küzdelemben harcolta ki a győzelmet, így jogosan szólt a közönség vastapsa. A másik meccsen Hollandia 92:91-re nyert Svédország ellen.

Mészáros Lajos: Az elején rosszul védekeztünk, de volt tartásunk. A szünet után feljavult a csapatjáték, de a gyors indítások és labdaszerzések is kellettek a sikerhez.
Henrik Dettman: Jó meccset játszottunk a magyarokkal, ám korán elhittük, hogy nyertünk, s erre ráfizettünk.

A torna állása: 1. Magyarország 4 pont, 2. Finnország (177:170) 3, 3. Hollandia (167:179) 3, 4. Svédország 2.

Holnap az Arena Savariában a Finnország – Svédország (13.45) és a Magyarország – Hollandia (16.15) mérkőzésekkel zárul a torna.