Pannon kupa: kosárlabda-válogatottunk sima győzelme a svédek ellen

Szombathely - Megnyerte első mérkőzését a XV. Radisson Birdland Pannon-kupán a magyar kosárlabda-válogatott. A felkészülési tornán a mieink a svédeket győzték le magabiztosan.

Magyarország-Svédország 95:62 (23:15, 24:20, 14:9, 25:18). - Szombathely, 500 néző, válogatott felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Benczur, Török.

Magyarország: FODOR 9/3, Németh I. 6/6, Körtélyesi 10/6, Kámán 8/3, LÓRÁNT 16. Csere: Trepák 5/3, Hanga 8/3, Vojvoda 4, Bódi 4, Horváth Z. 4, Tóth N. 6/6, HORVÁTH Á. 15/3 Szakmai igazgató: Mészáros Lajos. Edzők: Dzunics Braniszlav.

Svédország: Grant 5/3, LINDQUIST 15/12, Levin 2, Blom -, Kjellbom 4. Csere: Ilunga 3, Ringström 12/6, Myrthil 6, Nyström -, Massamba 9/3, Inan -, Skjöldebrand 6/6. Szövetségi kapitány: Kostas Flevaraiks.

Eredmény alakulása: 5. perc: 16:7. 8. perc: 27:13. 14. perc: 40:17. 20. perc: 56:35. 25. perc: 66:44. 30. perc: 70:44. 36. perc: 81:52.

Némi meglepetésre a bemelegítő játékosok között ott pattogtatott - vastagon befáslizott jobb térddel -Horváth Zoltán is. Mint azt a Falco centerétől megtudtuk, az orvosok engedélyezték számra a játékot, és bár még be van dagadva a térde, kicsi fájdalmat is érez, mégis vállalta a játékot.

Alig telt el néhány perc a meccsből, és a magyar válogatott máris átvette az irányítást. A mieink gyors, látványos, pontos támadásokat vezettek, és a védekezéssel sem volt gond (5. perc: 16:7).

A svédek tanácstalanul játszottak, jobb híján távoli dobásokkal kísérleteztek - kevés sikerrel. A svéd tréner időkéréssel próbálta megtörni a magyarok lendület, de a hazaiaknál többen is remek napot fogtak ki ,így Némethék nem lassítottak (8. perc: 27:13).

Ráadásul igen jól céloztak a fiúk, ezt jelzi az első tíz percben elsüllyesztett hat tripla. A második etapban is lelkesen, motiváltan kosaraztak a magyarok. Szinte hiba nélkül, továbbá kiváló védekezést bemutatva. Így szép csendesen 20 pont fölé nőtt a magyarok fórja (14. perc: 41:17).

Csapatunk biztos előnye tudatában sem lassított, a játékosok minden egyes labdáért megküzdöttek. A svédek nehezen tudtak tiszta dobóhelyzetet kialakítani, szinte csak büntetőből találtak gyűrűbe. Az etap végén azonban belőtték magukat, négy triplájuk is célba ért, így sikerült kozmetikázni valamit az eredményen. Ettől függetlenül is szép első félidőt produkált válogatottunk (20. perc: 56:35).

Fordulás után kiegyenlített lett a játékék, és talán a tempó is visszaesett egy kicsit. Hol az egyik, hol a másik gyűrűbe került a labda, de a 20 pont körüli magyar fór állandósult (25. perc: 66:44). Ez a teljesítmény viszont már nem igen tetszett Dzunics edzőnek, aki többször a padról felpattanva, heves kiabálás közepette adott hangot elégedetlenségének.

A svédek közben heves rohamokba kezdtek, próbáltak visszajönni a meccsbe (30. perc: 70:44). A folytatásban aztán az igyekvő, lelkesen küzdő vendégek egyre többet hibáztak, míg a magyarok a saját tempójukat diktálva végleg eldöntötték a meccset. Az utolsó percekre nem maradt nyitott kérdés (36. perc: 81:52).

Finnország- Hollandia 88:75 (31:15, 13:24, 26:20, 18:16).  Legjobb dobók: Koponen 20/12, Huff 13/9, illetve Slagter 17/12, Elson 15.