Pannon-kupa: tornagyőztes a férfi kosárlabda-válogatott

Szombathely - A magyar kosárlabda-válogatott a XV. Radisson Birdland Panon-kupa zárónapján a hollandokat is legyőzte (78:72), így veretlenül zárta az élen a négycsapatos felkészülési tornát.

Magyarország-Hollandia 78:72 (26:17, 17:10, 20:20, 15:25). - Szombathely, 300 néző, válogatott felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Sabáli, Török.

Magyarország: Fodor 5/3, HORVÁTH Á. 14/6, Kámán 5/3, Horváth Z. 8/3, Lóránt 5. Csere: KÖRTÉLYESI 6, VOJVODA 18/12, Hanga 3, Bódi 7/3, Trepák 4, Tóth N. -, Kiss K. 3/3. Szakmai igazgató: Mészáros Lajos. Edző: Dzunics Braniszlav.

Finnország: Jansen 14/6, SLAGTER 13/3, Wessels 2, NOREL 22/6, Van De Hare -. Csere: Theeuwkens 7/3, Jones 2, OUDENDAG 11/3, Van Der Kamp 1, Ormskerk -, Hulzebos -. Szövetségi kapitány: Gadi Kedar.

Eredmény alakulása: 4. perc: 7:7. 9. perc: 24:14. 13. perc: 32:17. 17. perc: 40:20. 20. perc: 43:27. 24. perc: 47:36. 30. perc: 63:47. 34. perc: 66:56. 37. perc: 68:63.

Németh István civilben sétálgatott melegítő társai között. A válogatott kapitányának ragtapasz borította a bal lábszárát hátulról - Achilles ín-fájdalmak miatt kényszerült pihenőre az örökké jókedvű, rutinos kosaras.

Lendületes játékkal, de sok apró hibával kezdtek a csaptok. Hol az egyik, hol a másik gyűrűbe került a labda - ám nem szórták meg túlságosan magukat a felek (4. perc: 7:7).  Az etap hajrájára lépéselőnybe kerültünk (9. perc: 24:14).

A folytatásban is a motiváltan kosarazó magyarok diktálták a tempót. Jellemző a mérkőzés képére: a második negyedben a narancsmezeseknek 4 percre volt szükségük ahhoz, hogy a gyűrűbe találjanak (34:20).

A második félidőt agresszív játékkal, nagy rohamokkal nyitotta Hollandia. Aminek meg is lett az eredmény, gyorsan szorossá tették a meccset (24. perc: 47:36).

Az utolsó játékrészben sem találta a ritmust csapatunk, rengeteg dobást rontottunk, a hollandok viszont szinte minden támadásukat pontosan zárták (34. perc: 66:56). A vendégek ráéreztek a lehetőségre, küzdöttek, hajtottak becsülettel (37. perc: 68:63).

Szorult a hurok, de néhány pontos előnyét már nem engedte ki a kezéből a magyar csapat. Fotó: Horváth Csaba

Mészáros Lajos: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, hiszen szombaton nagyon kijátszottuk magunkat. Így is történt, meg kellett feszülni a sikerét. Ám nagyon fontos, hogy akkor is nyerni tudjunk, amikor nem megy a játék - most pedig ez történt. A három nap alapján összességében pozitív tapasztalataim vannak válogatottunkról, de még sok a munkánk.

Gadi Kedar: Jól kezdtük a meccset aztán érthetetlenül a távoli dobásokat kezdtük el erőltetni, kevés sikerrel. A harmadik negyedtől feljavult a játékunk, főleg a védekezésünk, ezért tudtuk szorossá tenni a meccset. De a magyar válogatott jobb mint a holland, megérdemelten győzött.

A másik meccs eredménye: Svédország-Finnország 76:73