Sárvári és celli siker a kézilabda NB II-ben

Papírforma-eredmények születtek az NB II-es női kézilabda-bajnokság10., utolsó előtti őszi fordulójában. A vasi gárdák közül magabiztosan nyert a Sárvár és a Cell.

Gergácz Zoltán

Tapolca-Celldömölki VSE-Mávépcell 17:34 (10:18). - Tapolca, 100 néző, vezette: Marczinka, Miksó.

Celldömölk: Mendel - Kazári 1, SZOMORKOVITS L. 9, SZOMORKOVITS A. 7, Fűzfa 4, Szilvágyi 4, FARKAS 3. Csere: Balogh, Németh 4, Tóth 2. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Repülőrajtot vett az esélyes vendégcsapat (13. perc: 1:4), s fokozatosan növelte előnyét. Szünet után sem változott a játék képe, így a kispadosok is bőven kaptak játéklehetőséget. A minden csapatrészben jobb celliek maga- biztos győzelmet arattak. - Ifi: 34:19 (16:11). Ld.: Dobány 9, Varga 7.

Győri ETO KC III.-dr. Lupo Büki TK 26:20 (16:10). - Győr, 50 néző, vezette: Hégli, Rónavetter.

Bük: Palkovits - Pupp K. 2, Udvardi 5, Elekes 1, Szondy 1, Varga 1, Hegyi 4. Csere: Csébich, Farkas 4/2, Szalai 1, Pukler, Pupp R. 1, Fazekas, Gacs. Edző: Mátés István.

A győri fiatalok kezdtek jobban, elsősorban a gyors ellentámadásokból voltak eredményesek (11. perc: 6:1). A bükieken az időkérés sem segített, mivel a védekezésükben sok volt a hiba, így állandósult a hazaiak előnye. Szünet után feljavult a vendégcsapat védekezése, és sikerült egy gólra felzárkóznia (41. perc: 19:18). Ekkor felcsillant a remény a pontszerzésre, ám következett egy tízperces gólcsend (51. perc: 24:18), s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a két pont sorsa.

Hévíz-Sárvári Kinizsi 24:30 (11:17). - Hévíz, 100 néző, vezette: Jancsó, Horváth.

Sárvár: Takács - Kertész 5, PINTÉR 7, Pupp 3, Zsohár 3, Golovko 6, SOÓS 3. Csere: Bősze 1, Varga E. 1, Fehér, Varga N., Pataki, Varga D. 1, Molnár. Edző: Vilics Tamás.

Tíz percen át csak kóstolgatta egymást a két csapat, a gólok is felváltva estek (10. perc: 5:5). Ezt követően feljavult a rutinosabb vendégek védekezése és helyzetkihasználása, és elhúztak hét góllal (25. perc: 7:14). Szünet után végig az agresszívabb vendégcsapat akarata érvényesült, a 45. percben már tíz gól volt a különbség (16:26), így az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutó fiatalok is pályára léptek. Félgőzzel is magabiztosan nyertek a rutinosabb vendégek. - Ifi: 16:27 (7:13). Ld.: Bősze 9, Fehér 5.