Sima Falco-győzelem a Falco-Sopron rangadón (81:69)

Az eleinte izgalmasnak induló mérkőzést a harmadik negyedben nyerte meg Frazier és Dies vezérletével a szombathelyi csapat. Értékes győzelem ez az alapszakasz hatodik helyéért folyó küzdelemben.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-SZOVA KC Szombathely-Soproni KC 81:69 (26:24, 13:16, 24:13, 18:16).
Szombathely, Arena Savaria, 2500 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezették: Cziffra, Benczur, Gorka.

Falco: Kálmán 8, FRAZIER 25/15, PANKÁR 7/3, Kazlauskas 8/6, DIES 14.
Cserék: Borszéki 2, WILSON 14/6, Hajmásy 3/3.
Edző: Nikola Lazic.

Sopron: Richardson 7, Brooks 9/3, Molnár 2 , SZABÓ 16/12, KNIGHT 24/3.
Cserék: Cousinard 9, Pojbics 2, Gombás -.
Edző: Meszlényi Róbert.

1. negyed

1. perc: Knight üti el a labdát, az elsp pontokat Brooks szerezte: 0:2

2. perc: Frazier megszerezte a Falco első pontjait (2:4), egy támadás múlva pedig egy faultot is kiharcolt ziccere közben. Vezet a Falco: 5:4

3. perc: Molnár András faultolta Diest, ezzel zsákolásás megakadályozva. Büntetői után: 6:4

4. perc: Knight távolról dobott kosara csak kettőt ért: 6:6

4. perc: Pankár kapott üresen labdát a hárompontos vonalnál. Higgadtan, de élt is a lehetőséggel: 9:8

5. perc: Dies tekintélyt parancsoló zsákolásával: 11:8

5. perc: Brooks ellen faultoltak ziccer közben, büntetői után: 11:10

6. perc: Dies játszotta Pankárnak, ő pedig a gyűrűbe (13:10), majd Kazlauskas is tüzelt távolról: 16:12

6. perc: Frazier könnyű kosara után (18:12) Szabó dobott trtplát: 18:15

7. perc: Kazlauskas újabb kosarával már ötpontos a hazai előny, Meszlényi Róbert időt kért: 20:15

8. perc: Kazlauskas faultolta Knightot, a kosár elmaradt, büntetőkből azonban szépített az amerikai: 20:17

8. perc: Ugyanez a Molnár-Pankár párossal: 20:19

9. perc: A kosárra törő Dies ellen faultolt Knight, a kosár jó, a büntető kimaradt: 22:19

10. perc: Hosszú, de eredményes támadást követően Borszéki triplával kezdte a napot: 24:21

10. perc: A vendégek részéről Knight viszont triplával folytatta: 24:24

10. perc: Ügyes Kálmán-Frazier összjáték, amelynek eredménye két pontos előny az első negyed után: 26:24

2. negyed

11. perc: Borszéki ellen fújtak támadót, majd Richardson hagyott ki könnyű kosarat. Egy labdaszerzőst követően azonban Szabó triplájával már a Sopron vezet: 26:27

12. perc: Wilson ellen faultolt Szabó, a szurkolók sportszerűtlen hibát reklamálnak. 26:29

13. perc: Knight hatalmas homályt dobott, utána soproniaknál a labda, a kosár azonban újra elmaradt: 26:29

14. perc: Brooks szerzett labdát, majd Richardson gyűjtött be támadóhibát. Még mindig tart a kosárcsend... Nikola Lazic időt kért.

15. perc: Richardson utolsó pillanatban, lehetetlen helyzetből eleresztett triplája kimaradt, csak úgy, mint Borszékié: 26:29

16. perc: Frazier büntetőből megszerzi a negyed első (!) hazai kosarát: 27:29

17. perc: Wilson triplájával még mindig a soproniak nyakán a Falco: 30:32

17. perc: Molnár András volt szabálytalan Frazierrel szemben, büntetőivel: 32:33

18. perc: Brooks ziccerével újra lépéselőnyben a vendég csapat, aztán Wilson ismét farag: 34:35

18. perc: Hajmásy első pontjai, rögtön három: 37:40

20. perc: Kazlauskas üresen állva hagyta ki tripláját (37:40). A félidő utolsó kosara Kálmán nevéhez fűződik, ziccerével: 39:40

3. negyed

21. perc: Dies ziccerével újra a hazaiak vezetnek: 41:40

22. perc: Richardson ellen faultolt Pankár, büntetőivel: 41:41

23. perc: Láthatóan nagy a küzdelem a pályán, már a harmadik falcós fault a negyedben: 41:46

24. perc: Wilsont triplájával jön fel a Falco: 44:46

25. perc: Ismét elsült Knight keze, szerencsére Frazieré is: 47:48

26. perc: Frazier újabb pontjaival már a hazaiak vezetnek: 49:48

26. perc: Dies félkezes zsákolása után Meszlényi Róbert időt kért: 51:48

27. perc: Dies játszotta be Kálmánnak, a pontok sem maradtak el: 53:50

28. perc: Egész jól védekezik a hazai csapat, ez sokat érhet még a későbbiekben...

28. perc: Dies percei folytatódnak: 55:50

29. perc: Cousinard büntetőzött félsikerrel: 55:51

29. perc: Dies ugyanígy: 56:51

29. perc: Frazier triplája után a vendégek kénytelenek időt kérni, mielőtt nagyon ellépne a Falco: 59:51

30. perc: Pankár távolija csak kettőt ért, azonban így is tíz pontnál a hazai előny: 61:51

30. perc: Knight szépít a palánk alól (63:53), majd Frazier passzolta zseniálisan Wilsonnak, aki az utolsó pillanatban bepöccintette a labdát a gyűrűbe: 63:53

4. negyed

31. perc: Knight harcolt ki személyi hibát, büntetői után: 63:54

33. perc: Dies hatalmas zsákolással hálálta meg Kálmán labdáját: 65:54

34. perc: Cousinard szerzett újabb soproni pontokat ziccerhelyzetből: 65:56

34. perc: Frazier egyedül vitte végig: 67:56

35. perc: Újabb könnyen szerzett hazai kosár, ezúttal Kálmántól: 69:56

36. perc: Kazlauskas faultolta Knightot, büntetőiből egyet tudott értékesíteni: 69:57

36. perc: Brooks táncolta be magát a gyűrűig, ziccerével: 69:59

37. perc: Frazier újabb triplájával már 25 pontos: 72:59

37. perc: Wilson kosarával már eldőlni látszik, Meszlényi Róbert időt kért: 74:59

38. perc: Újabb látványos zsákolás, abból a jó fajta Wilson-féléből: 76:61

38. perc: Kazlauskas második sikeres triplája a mérkőzésen: 79:63

39. perc: Remek hazai védekezés az utolsó percekben is: 79:65

40. perc: Kálmán ellen az utolsó másodpercben faultolt sportszerűtlen módon Brooks, időn túli büntetőivel a hazai 8-as kialakította a végeredményt: 81:69