Újabb Falco-győzelem Körmenden (77:89) - nyilatkozatokkal frissítve

Simán, gyakorlatilag végig vezetve győzött Körmenden a Falco a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Hogy a Falcónak elég lesz -e a tizenkét pontnyi előny a final fourba jutásért, jövő szerdán kiderül az Arena Savariában.

Bonyhádi Zoltán

MJUS-Fortress Körmend – Falco-Szova KC Szombathely 77:89 (18:24, 14:26, 24:21, 21:18).
Körmend, 1800 néző, férfi kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés, vezette: Bodnár, Benczur, Török.

Körmend: THOMAS 25/6, Fodor G. 6/6, FERENCZ 14/6, Scott 4, Alekszejev 13.
Csere: Booker 9, Tóth G. 2, Kutasi -, Boldizsár 4.
Edző: Sabáli Balázs.

Falco: KÁLMÁN 9/6, FRAZIER 30/6, Pankár 3, KAZLAUSKAS 16/3, Dies 10.
Csere: Hajmásy 6/6, Borszéki 3/3, D. Wilson 10/3, Horti 2.
Edző: Nikola Lazics.

Kipontozódott: Boldizsár a 37., illetve Borszéki a 31. percben.

1. negyed

1. perc: A hazaiak hozták el a labdát, az első pontokat Mike Scott szerezte: 2:0

2. perc: A Falco már a mérkőzés elején komolyan veszi a védekezést. Pankár ziccerére Ferencz válaszolt: 4:2

3. perc: Kazlauskas harcolt ki személyi hibát Thomas-szal szemben. Bünetői sikeresek: 4:4

4. perc: Dies a hárompontos vonalról elindulva zsákolt hatalmasat: 4:6

4. perc: Pankár begyűjtötte második személyi hibáját (4:6), Kazlauskast hárompontos-kísérlet közben Scott állította meg szabálytalanul: 4:9

5. perc: Sabáli Balázs időt kért (4:9). Frazier középtávolija után: 4:11

5. perc: Thomas triplával válaszolt honfitársának: 7:13

6. perc: Pankárt újabb faultja után Hajmásy váltja (9:13). Dies háttal a palánknak, fél kézzel húzta be: 9:15

7. perc: Kálmán triplája után közel tíz pontnál a vendégek előnye (9:18), azonban Scott látványos zsákolással szépített: 11:18

8. perc: Hajmási utolsó másodperces triplájával már: 11:21

9. perc: Booker a kosárra törve harcolt ki faultot, a kosár jó, a büntető kimaradt: 13:21

10. perc: Ügyesen végig vitt, gyors támadás után Bookernek játszották be, élt is a lehetőséggel (15:21), ahogy Hajmásy is a hárompontos vonalánál: 15:24

10. perc: Thomas kosara sikeres, és mivel faultolták, büntetőzhetett is: 18:24

2. negyed

11. perc: Thomas triplakísérlete után három büntetőt dobhatott: 21:24

12. perc: Wilson emberrel, hátraesve, is képes triplát dobni: 21:27

13. perc: Kálmánt ziccerre törve faultolták, büntetői után: 21:29

14. perc: Hajmásy állította meg szabálytalanul Tóthot, büntetői kimardtak: 23:29

15. perc: Borszéki "dudaszós" triplája után körmendi időkérés: 23:34

15. perc: Kálmán játszotta be Fraziernek (23:36), a túloldalon Alekszejev válaszolt: 25:36

16. perc: Borszéki faultja után Alekszejev értékesített két büntetőt: 27:38

16. perc: Ismét Borszéki faultolt, ismét Alekszejev, ismét sikeres mindkettő: 29:38

17. perc: Gyönyörű összjáték: Kálmán-Frazier-Wilson: kosár: 29:40

17. perc: Fodor faultolta Fraziert, a kosár sikeres, a büntető úgyszintén: 29:43

18. perc: Borszéki faultproblémái miatt Horti Bálint a pályán, Kazlauskas hárompontosa után már 16 pontos a Falco előnye: 30:46

19. perc: Horti első kosara után: 30:50

20. perc: Scott lépéshibája után majdnem felrobbant a csarnok. Nikola Lazic 10 másodperccel a félidő vége előtt időt kért, a kosár azonban elmaradt: 32:50

A nagy különbség a Falco kemény védekezésének és a tripláknak is köszönhető. A sárga-feketék egészen kitolt védekezésének is köszönhetően hazai oldalról egy félidő leforgása alatt mindössze egyetlen (!) sikeres hármast láthattunk, míg a szombathelyiek megállás nélkül szerezték a könnyű kosarakat, köztük 6-ot a triplavonal mögül.

3. negyed

21. perc: Ferencz gyors kosara után a Falco elvesztette a labdát, majd ismét Ferencz Csaba pontjaival: 36:50

22. perc: Bookert ziccer közben faultolták, a kosár sikeres (38:50). Büntetője előtt azonban Nikola Lazic időt kért. 38:50

23. perc: Wilson harcolt ki személyi hibát, büntetők nélkül, Kálmán triplája után: 38:53

24. perc: Frazier ziccere után Wilson ellen szabálytalankodott Ferencz, az amerikai második büntetője kimaradt (44:58), a labda azonban a Falcónál. Kazlauskas pontjai után: 44:60

25. perc: Thomas kihasználta, hogy senki nem fogja a hárompontos-vonalnál: 49:60

26. perc: Kálmán egyedül megindult volna, ha Ferencz nem állítja meg (szabálytalanul). Körmendi időkérés után egy sikeres büntetővel: 49:63

27. perc: Boldizsár első pontjait szerezte: 51:65

28. perc: Frazier egyedül vitte végig (51:67), majd Fodor első kosarával rögtön három pontot hozott: 54:67

29. perc: Frazier kosara épphogy, de bepattogott: 54:69

30. perc: Borszéki faultolt Thomas-szal szemben, a büntetők sikeresek (56:69), a negyed utolsó kosarát azonban Wilson jegyzi: 56:71

4. negyed

31. perc: Borszéki kipontozódott, Pankár váltja. A körtében nagy küzdelem zajlik minden egyes labdáért, Alekszejev kosara után: 58:71

32. perc: Pankár üresen állva triplát hagyott ki, róla azonban Fodor bevágta. Tíz pontra apadt a különbség, időt kértek a vendégek: 61:71

33. perc: Dies állította meg Alekszejevet, a hazai szurkolók büntetőért reklamálnak. 61:71

34. perc: Frazier kosara sikeres, de ellene faultoltak is, így dobhatott. Valami körmendi oldalról berepült a pályára, a játékvezetők a zsűriasztalhoz vitték. 61:74

35. perc: Boldizsár kosarára Dies zsákolással válaszolt: 63:76

36. perc: Dies ismét zsákolni próbált, azonban Alekszejev faultolta. A büntetők után: 63:77

37. perc: Fraziert pincérdobás közben lökték meg, a kosár jó, a büntető azonban ezúttal kimaradt: 63:79

37. perc: Ferencz tiszta dobóhelyzetét kihasználva bedobta mai második tripláját (66:79). Boldizsár kipontozódott, helyére Scott jött. Pankár büntetői után: 66:80

38. perc: Wilson a fotósok közé pottyant, nem véletlenül. Büntetői sikeresek: 70:82

39. perc: Frazier legalább 8 méteres, emberről eleresztett hármasa sikeresen landolt a gyűrűben (70:85), amire Ferencz szintén triplával válaszolt: 73:85

40. perc: Thomas ziccere nehezen, de a gyűrűbe került (75:86). Frazier újabb triplájával: 75:89

40. perc: Thomas büntetői jelentették az utolsó pontokat a mérkőzésen: 77:89

A mérkőzés utáni első nyilatkozatok:

Sabáli Balázs: - A második félidőben hiába védekeztünk agresszívebben, csak csökkenteni tudtuk az elsőben összeszedett hátrányunkat. Idegenben 13 ponttal kellene nyerni, ami nem könnyű feladat, de nincs még lefutva a párharc.

Nikola Lazics: - Jól játszottunk és végig vezetve megérdemelten győztünk. Főleg az első félidő sikerült jól, mikor jó védekezésre alapozva leindításból könnyű pontokat szereztünk. A Körmend jó csapat, a visszavágó sem lesz könnyű.